MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Системні порушення прав засуджених

03.02.2015   
медіа група ХПГ
(Прес-реліз прес-конференції, яка відбулася 2 лютого 2015 року)

Харківська правозахисна групи за результатами візитів до установ виконання покарань № 25, №100 (Харківська область), №70 (Бердичів Житомирської області), №58 (Ізяслав Хмельницької області) та інших виявила системні та масові порушення трудових прав засуджених, права на звернення, права на кореспонденцію, права на зв’язок із зовнішнім світом та інші.

Під час прес-конференції правозахисники та адвокати, які співпрацюють з Харківською правозахисною групою, представили докази на підтвердження вказаних порушень, зокрема продемонстрували відео виробництва в підвальному приміщенні виправної колонії з порушенням елементарних правил і норм техніки безпеки, відеозапис прихованого цеху по столярному виробництву, докази використання праці засуджених з порушенням норм робочого часу (цех переплавки поліетилену, в якому засуджені працюють в дві зміни по 12 годин на добу), копії документації виробництва в установах виконання покарань та підприємствах при них.

Окремо працівники Харківської правозахисної групи наголосили на реагуванні адміністрації на повідомлення про випадки встановлених порушень. Адміністрація деяких установ виконання покарань вдається до тиску та переслідувань щодо засуджених, які спілкувалися з працівниками ХПГ, виявляючи це в різній формі – усних залякуваннях, змінах умови роботи, позбавлення або перешкоджання можливості спілкуватись телефоном, інше. Працівники ХПГ, які здійснювали візити до зазначених виправних закладів, надали інформацію про переслідування своїх клієнтів в дисциплінарному порядку за спроби оскарження дій (бездіяльності) персоналу, через контакти з моніторами ХПГ.

Контакти: Олександр Павличенко upacupic@gmail.com

+380 50 469 64 31

 

 

 Поділитися