MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

«Дитячі несподіванки» від російської пропаганди, або як 33 корови перетворити у 666 слонів

05.02.2015   
Наталка Ковальчук
Стосовно звернення українських студентів столичних вузів до російських ровесників

Є така дитяча пісенька зі словами:

 

Тридцать три коровы,

тридцать три коровы,

тридцать три коровы,

свежая строка.

Тридцать три коровы,

стих родился новый,

как стакан парного молока…

 

Під цей нехитрий мотив з радянського мультфільму виростали мільйони дітей.  Правда, цілком вірогідно, що разом з дітьми росли й  корови. Скажімо, до розміру слонів. Не тільки виросли, а ще й в процесі росту поділилися. Знаємо ж біології, що клітини діляться. От, приміром, з тридцяти трьох корів й вийшло 666 слонів. 

А слони - нічим не гірший об’єкт для того, щоб про них теж скласти яку-небудь пісеньку.

Про те, наприклад, що живуть ці велетенські тварини в країні - Україні, де луки зелені, де трави по пояс, де кріп запашний. Де, взагалі, їжі достатньо як для слонів, так і для людей, бо санкцій на неї, слава тобі, Господи, ніхто не запроваджує.

А ще можна в тій пісеньці проспівати, що ці слони, вигодувані зеленим українським кропом (рос. укропом), стали солдатами і йдуть воювати проти  Росії.

Скажете: «Та це – маячня, жарт!».

Справді ніби маячня, ніби жарт. Та саме такий собі  невинний жартик про те, що в українській армії нібито будуть використовувати слонів, був запущений в ефірі російського пропагандистського телеканалу  Life News. http://censor.net.ua

Правда, той, хто не розбирається у інформаційних технологіях, цілком може сприйняти цей фейк за правду. Та й почати поширювати його де-небудь на ярмарку, чи на посиденьках на українських колодках чи на російській «завалинке». Але, можливо, якраз на те й розрахунок?

Відомо ж, бо, що «словно мухи, тут и там ходять слухи по домам…».

Та, врешті,   «армія» зі слонів це не єдина «дитяча несподіванка» від російській пропаганди за ці дні. 

Ще ж бо не затих скандал з  відеозверненням-відповіддю російських студентів українським ровесникам.

Нагадаю: українські студенти столичних вузів НАУ, НТУУ «КПІ», КНУ  імені Шевченка та Національного економічного університету звернулися до російських ровесників з відеозверненням протистояти інформаційній війні Російської Федерації та перевіряти фейки російських ЗМІ. http://tsn.ua

Відповідь з російського боку не забарилася. У мережі з’явилося відео звернення, тепер вже російських студентів до української молоді. Практично відразу поширилася й інформація, що деякі з так званих російських студенів жодного стосунку до названих ними російських вузів не мають.

Не треба багато говорити про те, що режисований той російський відеоролик у старих комуно-тоталітарних традиціях. Цілком за тим сценарієм, про який ще півстоліття тому писав Володимир Висоцький:

И не интересуйтесь нашим бытом –

Мы сами знаем, где у нас чего,

Так наш ЦК писал в письме закрытом, -

Мы одобряем линию его.

Якщо ж говорити серйозно, то російські відеозвернення як від імені нібито студентів, так і від якихось «офіцерських доньок» з повною підтримкою «лінії Кремля» й не могли бути іншими. Адже записані вони з учасниками російського провладного молодіжного руху «Сеть». Це й не приховується.

Того самого молодіжного прокремлівського руху, члени якого Революцію Гідності в Україні називають «геноцидом». Того руху, який веде антиукраїнську політику, і яким у період українського Майдану була розроблена ота, так звана, азбука, у якій літера «А» - антимайдан,   «Б» - беркут, і так далі… http://q99.it/JBTY83p, http://echo.msk.ru ,   http://newtimes.ru

А й, справді, що далі? Куди далі?

Які ще дивні й дикі пропагандистські вигадки долетять до нас з сусідньої Росії?

З тієї самої Росії, яка останнім часом все більше асоціюється з країною, зображеною у романі-антиутопії російської письменниці Тетяни Толстої «Кысь», де цілий народ залежить від страшної Кисі, яка…

 «сидит… на темных ветвях и кричит так дико и жалобно: кы-ысь! кы-ысь! — а видеть ее никто не может. Пойдет человек так вот в лес, а она ему на шею-то сзади: хоп! и хребтину зубами: хрусь! — а когтем главную-то жилочку нащупает и перервёт, и весь разум из человека и выйдет».

От по всьому й виходить, що, мабуть, все-таки краще мати в своїй країні 666 бойових слонів, ніж одну страшну Кись…

 

 

 

 

 Поділитися