MENU
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Система перепусток для перетину лінії розмежування із зоною проведення АТО піддає людей смертельній небезпеці

07.02.2015   
Яніна Смелянська

"Зараз існує дві проблеми в питанні перетину лінії розмежування із зоною проведення АТО. Перша - це матеріально-технічне забезпечення та забезпечення людськими ресурсами тих центрів, які прийматимуть у людей документи і видавати перепустки. І друга - це реальна небезпека, якої країна піддає громадян Україна, готових виїхати з окупованої території, адже вони повинні пройти всі блокпости, замовити перепустку, повернутися на окуповану територію, а потім знову їхати за пропуском ", - зазначила Лутковська.

За її словами, логічніше і безпечніше зробити на контрольованій урядом території приймальний пункт, де людина могла б спокійно перебувати кілька днів, чекаючи пропуск. До того ж, виправивши технічні недоліки, цю процедуру можна було б прискорити.

Крім того, за даними омбудсмена, досі не евакуювали багатьох, кого мають вивезти в першу чергу - дитячі будинки, психіатричні лікарні, будинки престарілих, людей з обмеженими фізичними можливостями.

З 21 січня для в’їзду в зону АТО необхідно отримати перепустку. Відзначимо, що пропуск видається особам старше 18 років, а інформація про дітей вписується в пропуски батьків. Пропуск видається за умови згоди на обробку та зберігання персональних даних.

 Поділитися