MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Система перепусток для перетину лінії розмежування із зоною проведення АТО піддає людей смертельній небезпеці

07.02.2015   
Яніна Смелянська
Система пропусків, введена для перетину лінії розмежування із зоною проведення АТО, піддає людей смертельній небезпеці. Про це заявила уповноважений з прав людини Валерія Лутковська

"Зараз існує дві проблеми в питанні перетину лінії розмежування із зоною проведення АТО. Перша - це матеріально-технічне забезпечення та забезпечення людськими ресурсами тих центрів, які прийматимуть у людей документи і видавати перепустки. І друга - це реальна небезпека, якої країна піддає громадян Україна, готових виїхати з окупованої території, адже вони повинні пройти всі блокпости, замовити перепустку, повернутися на окуповану територію, а потім знову їхати за пропуском ", - зазначила Лутковська.

За її словами, логічніше і безпечніше зробити на контрольованій урядом території приймальний пункт, де людина могла б спокійно перебувати кілька днів, чекаючи пропуск. До того ж, виправивши технічні недоліки, цю процедуру можна було б прискорити.

Крім того, за даними омбудсмена, досі не евакуювали багатьох, кого мають вивезти в першу чергу - дитячі будинки, психіатричні лікарні, будинки престарілих, людей з обмеженими фізичними можливостями.

З 21 січня для в’їзду в зону АТО необхідно отримати перепустку. Відзначимо, що пропуск видається особам старше 18 років, а інформація про дітей вписується в пропуски батьків. Пропуск видається за умови згоди на обробку та зберігання персональних даних.

 Поділитися