MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Президент підписав зміни до законодавства про проходження військової служби

08.02.2015   
Георгій Кобзар
Законом підвищено призовний вік до 27 років та зменшено кількість підстав для отримання громадянами України відстрочки від проходження строкової служби.
Як повідомляє офіційне Інтернет-представництво Президента України, Петро Порошенко підписав Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення порядку проходження військової служби та питань соціального захисту громадян України, які проходять військову службу під час особливого періоду». Документ був ухвалений Верховною Радою 15 січня 2015 р. Закон №116-VIII, зокрема, направлений на врегулювання призову громадян на строкову військову службу, проведення більш ефективної підготовки військовослужбовців строкової військової служби за військово-обліковими спеціальностями, а також на забезпечення підвищення соціального захисту військовослужбовців. Документом зазначено, що за працівниками, які були призвані під час мобілізації, на особливий період та які підлягають звільненню з військової служби у зв’язку з оголошенням демобілізації, але продовжують військову службу за контрактом, зберігаються місце роботи (посада), середній заробіток на підприємстві, в установі, в організації, незалежно від підпорядкування та форми власності, більше ніж на один рік. Законом підвищено призовний вік до 27 років та зменшено кількість підстав для отримання громадянами України відстрочки від проходження строкової служби. Збільшено і строки строкової військової служби в календарному обчисленні: - для солдатів і матросів, сержантів і старшин, які проходять строкову військову службу в Збройних Силах України та інших військових формуваннях, – до 18 місяців; - для осіб, які на час призову на строкову військову службу мають ступінь вищої освіти магістр, – до 12 місяців. Також Закон передбачає запровадження кримінальної відповідальності за ухилення від проходження військової служби за призовом осіб офіцерського складу, розширення переліку категорій громадян, які можуть бути прийняті на військову службу за контрактом в особливий період. Щоправда, багато фахівців вважають, що служити Вітчизні з-під батога – не вихід. Так, експерт з комунікації Данило Ваховський переконаний, що лякати замість заохочувати – наперед програшна тактика, та пропоную іншу ідею мобілізації, яку мали б накреслили в державі: «Я захищаю свою Батьківщину. Це для мене – безпека». Українські бійці, які давно воюють в АТО, на власному досвіді вже переконалися, що мобілізовані під примусом на фронті тільки заважають і вояки з них ніякі. Наразі новий Закон ще не набув чинності, він «набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування».
 Поділитися