MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Пропозиції самопроголошених "ЛНР" та "ДНР" на переговорах в Мінську не відповідають інтересам України

11.02.2015   
Яніна Смелянська
Представники незаконних формувань пропонують припинити вогонь з 12 лютого, оголосити про закінчення АТО, надати "окремим районам" Донбасу автономію і провести там вибори.

У розпорядженні ЗМІ з’явилася копія проекту протоколу щодо врегулювання ситуації в Донбасі, переданого у вівторок увечері учасникам тристоронньої контактної групи в Мінську представниками самопроголошених "ДНР" та "ЛНР".

Документ, названий "Протокол засідання Тристоронньої контактної групи за участю представників окремих районів Донецької та Луганської областей щодо комплексу заходів з політичного врегулювання конфлікту". Проект містить 15 пунктів, основний зміст яких зводиться до наступного.

- Забезпечити всеосяжне припинення вогню з 10-00 12 лютого 2015 року (По Києву).

- Забезпечити відведення важких озброєнь (калібром 100 мм і більше): для українських військ - від фактичної лінії зіткнення сторін; для збройних формувань окремих районів Донецької та Луганської областей - від лінії зіткнення сторін по Мінському меморандуму від 19 вересня 2014 року. Також документом визначається дальність відведення систем озброєння різного типу для створення зони безпеки. Відвід повинен початися не пізніше другого дня після припинення вогню, процесу повинні сприяти військові експерти ОБСЄ.

- Прийняти до 20 лютого 2015 постанову Верховної Ради із зазначенням переліку районів, на які поширюється особливий статус відповідно до Закону України "Про тимчасовий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей" (в межах лінії зіткнення, встановленою додатком до Мінського меморандуму від 19 вересня 2014).

- До 20 березня 2015 погодити з представниками окремих районів проект Закону України про муніципальні вибори в окремих районах і приступити до діалогу з питань надання цим районам статусу автономії.

- Скасувати до 23 лютого 2015 всі рішення політичного і військового керівництва України про проведення Збройними силами та Національною гвардією антитерористичної операції на Донбасі.

- Прийняти та ввести в дію до 25 лютого 2015 року Закон України, який забороняє переслідування і покарання осіб у зв’язку з подіями, що мали місце в окремих районах Донецької та Луганської областей. Забезпечити помилування, амністію і обмін всіх утримуваних на території України осіб (всіх на всіх). Цей процес повинен завершитися не пізніше п’ятого дня після відводу.

- Відновити соціальну сферу окремих районів Донецької та Луганської областей (виплати пенсій та допомог) і забезпечити безпеку доступу, постачання, зберігання та розподілу гуманітарної допомоги. Відновити в повному обсязі соціально-економічну взаємодію сторін, в тому числі в банківській сфері.

- Тільки в пункті під номером 11 (з 15) пропонується - відвести всі іноземні військові формування, військову техніку, а також військовий персонал і найманців з території України, при моніторингу ОБСЄ. Роззброїти всі незаконні угрупування.

- Провести конституційну реформу в Україні, що включає глибоку децентралізацію допомогою надання статусу автономії окремим районам Донбасу.

- Організувати вільні і чесні вибори всіх місцевих органів влади на підставі погодженого з представниками окремих районів Донецької та Луганської областей Закону України про муніципальні вибори в окремих районах та Закону України про особливий статус Донбасу при міжнародному моніторингу.

- І лише в передостанньому, 14-му пункті, йдеться про поширення роботи місії ОБСЄ на ділянки кордону, що не знаходяться в даний час під контролем України, причому це має відбутися після вступу в силу поправок до Конституції України, та ще й в результаті узгодження з представниками окремих районів Донецької та Луганської областей.

Варто відзначити, що пропозиції незаконних самопроголошених "ДНР" та "ЛНР" копіювали побажання Кремля, неодноразово раніше викладені. Однак на даних переговорах вони навіть не розглядалися.

Позиція української сторони полягала в тому, щоб за основу підготовленого документа були взяті напрацювання, підготовлені за участю німецької та французької сторін.

10 лютого під час переговорів у Мінську представник самопроголошеної "ДНР" Денис Пушілін заявив, що передав сторонам документ для ознайомлення.

Російське інформагентство ТАСС одразу повідомило, що припинення вогню в Донбасі, відведення важких озброєнь і контроль за виконанням досягнутих домовленостей були узгоджені у вівторок в ході переговорів контактної групи в Мінську.

"На переговорах у Мінську узгоджена схема відведення важкого озброєння, сторони також домовилися про режим припинення вогню і контролі за його виконанням. Велася дискусія про місцеві вибори і державний устрії Донбасу, принципи його управління", - повідомили в ТАСС.

Трохи пізніше стало відомо, що інформація, поширена ТАСС, не відповідає дійсності - на переговорах у вівторок не вдалося прийняти жодних конкретних рішень, в середу переговори були продовжені.

 

 Поділитися