MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Amnesty International: сепаратисти порушують права полонених

20.02.2015   
Сергій Григор’єв

Захоплення Дебальцевого проросійськими сепаратистами може призвести до масових порушень прав затриманих, заявила  Amnesty International на тлі повідомлень про те, що українські військові втратили контроль над містом.

«Сепаратистські збройні групи вже були помічені за катуваннями та застосуванням іншого жорстокого поводження щодо про-київських солдатів. Повідомлення про такі дії надходили зовсім нещодавно, а саме 9 лютого з району Дебальцевого. Це є порушенням законів війни», – зазначив Денис Кривошеєв, заступник директора програми  Amnesty International по Європі і Центральній Азії.

Як повідомляє Amnesty International в Україні, організація дослідила відео-докази, які показують участь сепаратистських бойовиків в актах жорстокого поводження із затриманими українськими солдатами. До них відносяться кадри сильного побиття проросійськими бойовиками важко поранених солдат в селі Логвинове на околиці Дебальцевого.

Опубліковані раніше відеокадри з Донецька та інших областей включають побиття та інше фізичне насильство над захопленими членами військових українських сил, у тому числі, де їх принижують на так званих «парадах полонених» та піддають насильству зі сторони натовпу.

В ході збройного конфлікту Amnesty International також задокументувала порушення прав затриманих зі сторони підконтрольних Києву сил.

Тому Amnesty International закликала всі сторони конфлікту поводитись із затриманими гуманно, як того вимагають Женевські конвенції.

Крім того, дослідницька місія Amnesty International раніше цього місяця знайшла цивільних осіб – у тому числі літніх людей, дітей і людей з обмеженими можливостями, які переховувались у жахливих умовах в Дебальцевому на тлі невибіркових обстрілів.

«Незалежним дослідникам повинна бути надана можливість оцінити гуманітарну ситуацію, яка склалась для тих цивільних, які пережили наслідки цих тяжких зіткнень», – сказала Джоан Марінер, старший радник Amnesty International з кризового реагування, яка нещодавно відвідала місто.

«Приєднання до Римського статуту Міжнародного кримінального суду є важливим кроком для притягнення до відповідальності представників обох сторін конфлікту, які винні у злочинах, відповідно до міжнародного права, включаючи військові злочини», – наголошують в Amnesty International.

Нагадаємо, що згідно з доповіддю ООН, випущеною минулого тижня, більше 5 500 людей загинули і майже 10 000 були поранені в результаті збройного конфлікту в східній частині України.

 Поділитися