MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

У Харкові розглядали стереотипи по відношенню до вимушених переселенців

21.02.2015   
Юрій Нужний

17 лютого в Харківському обласному організаційно-методичному центрі культури і мистецтва відбувся інтерактивний захід з вимірювання стереотипів по відношенню до вимушених переселенців із зони АТО.

Громадські діячі, менеджери культури, педагоги, журналісти та активні громадяни з числа внутрішньо переміщених осіб збиралися, щоб обговорити та проаналізувати існуючі стереотипи по відношенню до вимушених переселенців, а також знайти способи руйнування найбільш поширених із цих міфів, дати поради щодо інтеграції внутрішніх мігрантів та їх повернення до повноцінного життя.

Захід відбувся в рамках дослідницького проекту «Діалог і примирення в Україні» (за підтримки фонду National Endowmentfor Democracy), що спрямований на розвиток діалогу та примирення на регіональному рівні та включає в себе проведення дослідження та руйнування найбільш поширених стереотипів про людей з Донбасу в областях, які мають високу концентрацію вимушених переселенців.

Модератором заходу в Харкові виступив громадський активіст та культурний іноватор Ярослав Мінкін, який сам був вимушений виїхати з захопленого так званою «ЛНР» Луганська.

Участь в обговоренні взяли й члени Харківської правозахисної групи Володимир Каплун та Юрій Чумак.

Учасники заходу готували питання до вимушених переселенців зі Сходу України, разом з переселенцями відповідали на них, виявляли стереотипність поглядів та самі розвінчували ці стереотипи.

Серйозні, але умисно по-дитячому сформульовані питання до переселенців викликали різноманітні емоції. Одна з жінок плакала, згадуючи напис «Добро пожаловать в АД» на в’їзді в її рідне місто Горлівку, інші – щиро й у подробицях відповідали на складні питання громадських лідерів та культурних діячів.

Як зазначають організатори, подібні заходи заплановані в низці великих міст України, де планується:

 - проведення інтерактивного експрес-дослідження щодо виявлення стереотипів по відношенню до вимушених переселенців;

 - моніторинг регіональних ЗМІ щодо поширення матеріалів, формуючих негативні стереотипи про переселенців з окупованих територій Донецької та Луганської областей і Криму;

 - проведення тренінгів для менеджерів культури, педагогів та громадських активістів щодо опанування ефективними технологіями розвінчання міфів та руйнування стереотипів у суспільстві по відношенню до національних, релігійних та соціальних груп.

Регіональними партнерами проекту в містах проведення дослідження виступили Караїмський Інтеркультурний музей «Кале» (Мелітополь), Соціологічний центр МДПУ(Мелітополь), Обласний організаційно-методичний центр культури і мистецтва (Харків) та Фундація регіональних ініціатив.

За результатами дослідницького проекту буде створено загальноукраїнський аналітичний звіт та розроблено ефективні методики щодо руйнування стереотипів по відношенню до вимушених переселенців.

 Поділитися