MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Через військовий конфлікт на Донбасі загинули десятки дітей

24.02.2015   
Юрій Нужний

За усю історію незалежності українська земля не знала стільки дитячого горя і сліз, скільки нам принесла російська агресія.

Про це заявив 23 лютого 2015 р. уповноважений Президента України з прав дитини Микола Кулеба.

«Коли ми говоримо про дітей у цьому збройному конфлікті, маємо в першу чергу говорити про конкретні дитячі долі, а не про цифри. До того ж, уся статистика приблизна, тому що немає доступу на окуповані території і ми не можемо перевірити інформацію від так званих «міністерств днр та лнр».

Так, 13 лютого, наступного ж дня після досягнутих у Мінську домовленостей про припинення вогню, в Артемівську ворожою артилерією на очах у матері було вбито її сина – учня другого класу – і поранено маленьку донечку. Ще 3 дітей були госпіталізовані з осколковими пораненнями різної важкості.

10 лютого в результаті обстрілу бойовиками із реактивних ракет залпового вогню «Смерч» тилового Краматорська без матері залишились братики 3-х та 6-ти років.

Молодшого Клима мати накрила своїм тілом, коли у дворі власного будинку – за декілька кроків до під’їзду – їх застав артилерійський вогонь. Ще 6 маленьких краматорчан отримали осколкові поранення та опіки.

24 січня, внаслідок цілеспрямованого обстрілу бойовиками з реактивних систем залпового вогню «Град» житлових кварталів мирного Маріуполя, загинуло 2 дітей. Дівчинка 15-ти років та хлопчик 5-ти років.

8 дітей тоді отримали поранення, які в деяких випадках призвели до ампутації кінцівок. Серед таких – трирічна дівчинка, яка в той злощасний ранок їхала в машині разом з мамою…

І подібних історій чимало. За наявними даними, на сьогоднішній день на Донбасі більше 65 дітей загинули та 127 отримали поранення.

За словами уповноваженого з прав дитини, при цьому статистика ООН ще більш невтішна: за час конфлікту на Сході України загинули 159 дітей.

«Сьогодні в лікарнях лежать однорічні малюки з контузією, а психологічної допомоги потребують тисячі дітей, яких торкнувся збройний конфлікт», – заявив він.

Кулеба повідомив, що українська сторона планує звернутися до Генерального секретаря ООН Пан Гі Муна з закликом включити Україну в пріоритети своєї діяльності і використовувати всі можливі важелі впливу, щоб припинити бойові дії в регіоні і захистити дітей.

Він звернув увагу на грубі порушення на Донбасі Конвенції ООН про права дитини. Зокрема, мова йде про незаконний вивіз дітей в РФ без згоди України та законних представників дитини, а також вербування дітей у незаконні збройні формування і втягування в бойові дії.

«Просимо визнати, що Росія, як країна агресор, не може брати участь у миротворчій місії в Україні. Просимо засудити дії Росії, спрямовані на грубе порушення основних принципів Конвенції ООН про права дитини, в тому числі права дитини на життя, здоров’я, вільний розвиток», – наголосив Кулеба.

У свою чергу, уповноважений Президента з питань мирного врегулювання ситуації в Луганській та Донецькій областях Ірина Геращенко повідомила, що понад 60% переселенців із зони АТО – це жінки і діти. «Більше 60% переселенців, яких в Україні вже понад 1 млн., а це 2% громадян України, – це жінки і діти», – підкреслила Геращенко.

 Поділитися