MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Генпрокуратура оголосила меру Харкова Кернесу підозру у скоєнні злочинів

05.03.2015   
медіа група ХПГ
2 березня 2015 р. Геннадію Кернесу повідомлено про підозру у вчиненні злочинів, передбачених ч. 2 ст. 146 (незаконне позбавлення волі або викрадення людини), ч. 2 ст. 127 (катування), ч. 1 ст. 129 (погроза вбивством) КК України.
Генеральна прокуратура України повідомила про підозру міському голові Харкова Геннадію Кернесу. Про це повідомляє прес-служба ГПУ. Слідчими Генеральної прокуратури України 2 березня 2015 р. Геннадію Кернесу повідомлено про підозру у вчиненні злочинів, передбачених ч. 2 ст. 146 (незаконне позбавлення волі або викрадення людини), ч. 2 ст. 127 (катування), ч. 1 ст. 129 (погроза вбивством) Кримінального кодексу України та оголошено про завершення досудового розслідування, – повідомляє прес-служба відомства. У Генпрокуратурі зазначили, що станом на 4 березня потерпілі та Г. Кернес вже ознайомилися з матеріалами кримінального провадження. В даний час з матеріалами знайомиться сторона захисту, після чого кримінальне провадження з обвинувальним актом буде направлено до Вищого спеціалізованого суду України для визначення підсудності. Генпрокурор Віктор Шокін заявив, що у слідчих достатньо доказів причетності Кернеса до цих злочинів та пообіцяв, що справи буде доведено до кінця. Нагадаємо, в березні 2014 р. ГПУ відкрила кримінальне провадження проти Кернеса за підозрою в організації викрадення людей під час Євромайдану в Харкові. Багато громадських активістів звинувачують Кернеса в підтримці проросійських акцій в Харкові. Кернес, проте, заявляє, що не має відношення до бойовиків, але і не визнає агресію РФ по відношенню до України. Він також спростував свою причетність до теракту в Харкові 22 лютого, в результаті якого загинули 4 людини.
 Поділитися