MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

ЛГБТ в Україні мають бути негайно захищені

08.03.2015   
Юрій Нужний
І захищені на законодавчому рівні – для упередження вбивств, нападів, шантажу та дискримінації.

І захищені на законодавчому рівні – для упередження вбивств, нападів, шантажу та дискримінації.

Про це 5 березня 2015 р. заявили в Києві правозахисники, підбиваючи підсумки 2014 року щодо становища лесбійок, геїв, бісексуальних і трансґендерних людей в Україні.

«Нам треба змінювати в Україні масову свідомість, адже гомофобія буквально в’їлася в неї. Ми бачимо, що агресія проти ЛГБТ останнім часом зростає, хоча Україна нібито рухається до європейської толерантності. При цьому держава заплющує очі на дії агресивних праворадикалів. Така байдужість потурає насильству», – заявив експерт Правозахисного ЛГБТ Центру «Наш світ» Андрій Кравчук, упорядник звіту про становище ЛГБТ в Україні за підсумками 2014 року «Від розпачу до надії».

«Українська влада всіма силами намагається уникнути згадування ЛГБТ в Національній стратегії у сфері прав людини, яка зараз готується. Таке враження, що урядовці донині живуть у пострадянському вимірі. Але поки Україна не сприйматиме ЛГБТ як рівноправну частину своїх громадян, вона залишатиметься у складі «Русского мира», – зазначив А. Кравчук.

У звіті «Від розпачу до надії» наведено відомості про те, що протягом 2014 року скоєно принаймні 11 нападів на гей-клуби в Києві, Донецьку, Одесі. Вже на початку 2015 року відбулася низка вбивств гомосексуалів в Києві, Харкові, Луганську.

Найбільш резонансним злочином, провідним мотивом якого, ймовірно, була саме гомофобія, став восени минулого року підпал столичного кінотеатру «Жовтень», де транслювалися фільми ЛГБТ-тематики.

«Окрім війни на Сході, Україна переживає війну цінностей. Шокуючі злочини на ґрунті ненависті, нездатність держави забезпечити фундаментальне право на свободу мирних зібрань – це лише частина того, з чим стикаються люди в Україні тільки через свою сексуальну орієнтацію. влада зобов’язана їх захищати як на рівні законодавства, так і на практиці. Проте дискримінація в Україні залишається хронічною та системною проблемою», – зауважила Тетяна Мазур, директор представництва Amnesty International в Україні.

Для покращення стану справ національна спілка «Рада ЛГБТ-організацій України» розробила компонент щодо ЛГБТ для його включення до Національної стратегії у сфері прав людини, а також докладний поетапний план дій щодо досягнення громадянської рівності для ЛГБТ.

Зокрема, йдеться про те, щоби заборонити дискримінацію на підставі сексуальної орієнтації в усіх сферах, що регулюються законом; вилучити з українського законодавства положення, дискримінаційні щодо ЛГБТ; переглянути низку статей Кримінального кодексу, передбачивши там більш сувору відповідальність не тільки за злочини, скоєні на ґрунті расової, національної чи релігійної нетерпимості, але й на ґрунті гомофобії; запровадити в Україні інститут реєстрованого цивільного партнерства, зробивши його відкритим як для одностатевих, так і різностатевих пар; включити базову інформацію про сексуальну орієнтацію та ґендерну ідентичність до освітніх програм середньої школи та вищих учбових закладів.

Нагадаємо, що в грудні 2014 року Верховна Рада України остаточно зняла з розгляду останній з гомофобних законопроектів, яким пропонувалося встановити кримінальну відповідальність за «пропаганду гомосексуалізму».

 Поділитися