MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Недбала мати намагалася позбавити рідних доньок квартири

15.03.2015   
Юрій Шершень

Комінтернівський районний суд м. Харкова задовольнив позовну заяву прокурора району, що став на захист інтересів 11-річної дитини, яку рідна мати позбавила даху над головою.

Як повідомила прес-служба прокуратури Харківської області, суд визнав недійсним договір купівлі-продажу квартири, в якій проживала дівчинка разом із старшою сестрою, що замінила їй матір.

Прокурорська перевірка виявила грубі порушення житлових прав неповнолітньої, яка, завдячуючи матері-«зозулі», перетворилася на безхатченка. Зараз дівчинка проживає у Харківському обласному центрі соціально-психологічної реабілітації дітей «Гармонія».

Горе-мати не лише покинула дитину немовлям на старшу доньку, а й позбавила її права на родинний дах. Вона не зареєструвала дівчинку у власній квартирі, в якій та проживала від народження. А через 10 років продала помешкання, на яке її менша дитина також мала право власності. Причому договір купівлі-продажу був складений без дозволу органу опіки та піклування, що є грубим порушенням чинного законодавства, – розповіли в прокуратурі.

Щоправда, працівники прокуратури «забули» розповісти про те, що на цю ганебну ситуацію ніяк не відреагували у Харківській мерії, куди зверталися дівчини. І тільки гучний розголос, вчинений журналістами та правозахисниками, змусив правоохоронців звернути свою пильну увагу до порушених прав неповнолітньої та її старшої сестри.

Наразі вирішується питання про позбавлення матері батьківських прав.

 Поділитися