MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Чугуївська міськрада прийняла рішення, що «заподіяло істотну шкоду громадським інтересам»

15.03.2015   
Сергій Рогозін
В порушення законодавства Чугуївська міськрада прийняла незаконне рішення про продаж підвальних приміщень в багатоповерховому будинку в самому центрі міста, не отримавши згоди на продаж у цілої низки мешканців будинку – співвласників даних приміщень.

«Службові особи Чугуївської міської ради неналежно віднеслись до своїх функціональних обов’язків, в результаті чого було прийнято незаконне рішення, що заподіяло істотну шкоду громадським інтересам».

Так написано у фабулі витягу з кримінального провадження, розпочатого Чугуївським РВ ГУМВС України в Харківській області 12 березня 2015 р.

А що ж сталося? – Відбулося чергове нехтування інтересами громадян з боку Чугуївської міської ради в особі мера, секретаря міськради та промерської більшості, що складається з депутатів Партії регіонів та їх поплічників. В порушення законодавства та незважаючи на протести депутата Юрія Чумака, 27.02.2015 р. Чугуївська міськрада прийняла незаконне рішення про продаж підвальних приміщень в багатоповерховому будинку по вул. К. Лібкнехта, 30 – в самому центрі міста, – не отримавши згоди на продаж у цілої низки мешканців будинку – співвласників даних приміщень.

Ну то й що, що мешканці проти! – вирішила рада, і проголосувала (22 з 28 присутніх депутатів) за те, щоб «надати право викупу нежитлових підвальних приміщень №№ 1, 2, 3, 4, 5 загальною площею 178,3 кв. м, розташованих в житловому будинку за адресою: м. Чугуїв, вул. К. Лібкнехта, 30 фізичній особі-підприємцю Ніколаєвичу Станіславу Анатолійовичу за 255 600,00 грн. (двісті п’ятдесят п’ять тисяч шістсот гривень 00 копійок) з урахуванням ПДВ»,.

На сьогоднішній день це – близько 10 тис. доларів, що менше вартості 1-кімнатної квартири. А в зазначених приміщеннях можна розмістити декілька магазинів.

Після чого депутат Ю.Чумак та його помічник-консультант Сергій Рогозін були вимушені подати до Чугуївської міськрайонної прокуратури скаргу про вчинення посадовцями органу місцевого самоврядування кримінального правопорушення (злочину) за статтями 364 (зловживання владою або службовим становищем) та 367 (службова недбалість) з проханням внести дану заяву до Єдиного реєстру досудових розслідувань і розпочати кримінальне провадження.

Але в порушення законодавства прокуратура переадресувала дану скаргу до Чугуївського райвідділу внутрішніх справ, не внісши її до ЄРДР. С. Рогозін оскаржив бездіяльність правоохоронців до Чугуївського міського суду Харківської області.

12.03.2015 р відбулося судове засідання щодо оскарження бездіяльності прокуратури та міліції м Чугуєва Харківської області щодо відмови в початку кримінального провадження за заявою про незаконну приватизацію підвалу по вул. К. Лібкнехта, № 30.

До суду представники прокуратури та райвідділу принесли витяг з ЄРДР про початок кримінального провадження від 12.03.2015 року і, таким чином, повністю задовольнили скаргу.

Отже, з великими труднощами, через 14 днів (а за Кримінальним процесуальним кодексом на це відведено 24 години) чугуївські правоохоронці нарешті внесли до ЄРДР інформацію, викладену в заяві про кримінальне правопорушення, та розпочали провадження.

Подивимося тепер, як буде проводитися слідство.

 Поділитися