MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Смертність на дорогах України зросла на 22%

16.03.2015   
Юрій Чумак
В Україні на дорогах люди гинуть так само часто, як у найбільш відсталих країнах третього світу.

Про це на засіданні урядової комісії з надзвичайних ситуацій заявив прем’єр-міністр Арсеній Яценюк.

«Я подивився статистику – на 22% в 2014 році підвищилась смертність на дорогах. Це неприпустимо», – наголосив Яценюк та доручив виділити мільярд гривень на ремонт доріг в Україні, щоб привести їх до «мінімального рівня безпеки».

Взагалі в Україні на дорогах люди гинуть так само часто, як у найбільш відсталих країнах третього світу.

Як пише видання «Кореспондент», смертність, порівнянна з військовими втратами, є наслідком середньовічної дорожньої інфраструктури та масової омани, що людина на дорогому авто завжди права.

Так, в Україні половина смертей в результаті аварій припадає на пішоходів. Згідно з інформацією Міністерства охорони здоров’я, на дорогах країни щороку гинуть близько 2,5 тисяч осіб. А в 2013 році, згідно зі звітом ДАІ, в ДТП загинули 4 824 людини.

Журнал зазначає, що це один з найвищих показників у світі. Вище він тільки у двох тихоокеанських країн – Вануату і Кірибаті, в латиноамериканському Сальвадорі, а також в африканських Мозамбіку та Ліберії.

При цьому на 1 млн. мешканців Євросоюзу припадає 61 загиблий пішохід, тоді як в Україні – 106.

Серед головних причин сумного лідерства України експерти називають різке зростання кількості автомобілів у країні, починаючи з 2005-го року. За даними Асоціації безпечного руху, якщо в 2005 році в країні налічувалося 60 машин на 1 тис. населення, то в 2012 -му вже 187. Проте цей показник ще далекий від європейських: в Італії він дорівнює 596 автомобілів, у Франції – 496, у Польщі – 439.

Не можна не помітити й різниці в якості доріг у Західній та Центральній Європі, з одного боку, та в Україні – з іншого. І порівняння це, звісно, не на користь України. Крім того, вітчизняна Державтоінспекція головними пріоритетами своєї роботи ставить «показники», в тому числі – щодо одержаних штрафів за порушення правил дорожнього руху, в той час як у Європі правоохоронці та дорожні служби намагаються запобігти та попередити ці порушення.

І проблематика певної дезорганізації діяльності влади та правоохоронців на початку минулого року, ситуація в районі проведення АТО теж наклалися на загальну «картину», додавши факторів, що спричинили у 2014 р. збільшення кількості ДТП і смертності на дорогах.

 Поділитися