MENU
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Особливий статус Донбасу може розколоти коаліцію

17.03.2015   
Яніна Смелянська

Про це заявив перший заступник керівника фракції "Блоку Петра Порошенка" Ігор Кононенко, відповідаючи на запитання щодо причин продовження консультацій.

"Є неузгодженість позицій в коаліції з питання особливого статусу зони бойових дій. На даний момент фракції Радикальної партії, "Самопомочі" та "Батьківщини" не готові підтримувати цей законопроект, внесений президентом. Тому оголошено перерву і зараз збирається рада коаліції. Будемо намагатися знайти спільну позицію", - сказав депутат.

Відповідаючи на уточнення, чи вистачає голосів за дане питання без цих фракцій, Кононенко висловив думку, що голосів вистачає, але в такому питанні необхідна єдність коаліції.

Депутат також уточнив, що мова йде і про відповідні постанові і законопроекті, які стосуються даного питання. "Вони невід’ємні. Один закон без іншого не працює", - додав Кононенко.

Як зазначив у коментарі журналістам лідер "Радикальної партії" Олег Ляшко, зараз в консультаціях з керівниками фракцій бере участь також секретар РНБО Олександр Турчинов.

"Нас намагаються переконати і знайти компроміс у питанні голосування за ці закони", - сказав депутат і додав, що "Радикальна партія" не підтримує дані законодавчі ініціативи, оскільки вважає їх "легалізацією російської окупації".

На думку Ляшка, територіям потрібно надавати не особливий статус, а статус окупованих територій.

Раніше повідомлялося, що згідно з прийнятим у Мінську 12 лютого комплексу заходів з виконання угод, не пізніше 30 днів з дати підписання даного документа має бути прийнято постанову Верховної Ради із зазначенням території, на яку поширюється особливий режим відповідно до закону "Про тимчасовий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей ".

14 березня закінчився термін прийняття відповідної постанови Ради.

Нагадаємо, 5 березня, Президент Петро Порошенко утворив Донецьку і Луганську обласні військово-цивільні адміністрації.

 Поділитися