MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Порушення права в’язнів на охорону здоров’я та медичну допомогу

27.03.2015   
медіа група ХПГ
Прес-анонс прес-конференції, яка відбудеться 30 березня, 11:00, ІА «Інтерфакс-Україна» (Київ, вул. Рейтарська, 8/5а)

       30 березня, 11:00, ІА «Інтерфакс-Україна», Київ, вул. Рейтарська, 8/5а

 

Харківська правозахисна група презентує результати аналізу стану реалізації права засуджених на охорону здоров’я та медичну допомогу, наведе приклади (приголомшуюче відео, фото) порушень цього права.

Як свідчать результати моніторингу, у багатьох установах Державної пенітенціарної служби України (ДПтСУ) відсутня належна увага та відповідне медичне обслуговування до ув’язнених, що страждають на тяжкі захворювання, яких лікують або в межах закладу, де вони відбувають покарання, або, в кращому випадку, в одній з медичних установ ДПтСУ. Однак, як і більшість цивільних медичних закладів України, останні часто в більшій мірі не мають можливостей надавати належну медичну допомогу. В практиці Європейського суду з прав людини такі умови утримання і ненадання медичної допомоги трактуються як порушення ст. 3 Європейської Конвенції (катування, жорстоке поводження)

Харківська правозахисна група за підтримки Відділу освіти, науки та культури Посольства США в Україні проводить аналіз стану реалізації цього права та надає на практиці юридичну допомогу засудженим, які є жертвами порушень. Результати цієї роботи будуть представлені на прес-конференції.

 

Учасники:

Євген Захаров, Харківська правозахисна група

Анна Литвин, адвокат, Харківська правозахисна група

Вадим Човган, Харківська правозахисна група

 

 

 Поділитися