MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Відкритий лист Бараку Обамі (Мережа громадських коаліцій «За демократичний вибір»)

19.04.2015   
Рік тому ми ініціювали створення міжнародної мережі громадських коаліцій «За демократичний вибір» в Україні та за її межами. Пропоную вашій увазі перший вагомий результат нашої роботи – лист Президенту США Бараку Обамі із закликом всебічно посилити підтримку України у цей скрутний час. Свої підписи під листом поставили кері-вники великих етнічних діаспор громадян США, вихідців з країн Східної Європи.

Шановні друзі!
Рік тому ми ініціювали створення міжнародної мережі громадських коаліцій «За демократичний вибір» в Україні та за її межами. Пропоную вашій увазі перший вагомий результат нашої роботи – лист Президенту США Бараку Обамі із закликом всебічно посилити підтримку України у цей скрутний час. Свої підписи під листом поставили кері-вники великих етнічних діаспор громадян США, вихідців з країн Східної Європи.
Також вашій увазі пропонується текст меморандуму мережі коаліцій «За демократичний вибір», з яким ми зве-ртались протягом останнього року до громадянського сус-пільства демократичних країн.
З повагою,
Йосиф Зісельс
Виконавчий віце-президент Конгресу національних гро-мад України


Вельмишановному Бараку Обамі,
Президенту США
1600 Pennsylvania Avenue
Вашингтон, округ Колумбія 20500

Шановний пане Президенте,
Ми – група організацій, об’єднаних у твердому пе-реконанні, що ставки для Сполучених Штатів і демокра-тичного світу не можуть бути вищими у світлі нинішньої агресії з боку Російської Федерації і її поплічників відносно територіальної цілісності та права на самовизначення України.
Ми знаємо, що Ви згодні з цим. Минулого місяця, на-приклад, ви урочисто заявили: "У 21 столітті ми не можемо бездіяльно спостерігати за тим, як кордони Європи пере-мальовують під дулом пістолета».

Водночас, трагічна реальність є такою, що, незва-жаючи на рішучі дипломатичні, економічні та інші зусилля Сполучених Штатів та Європейського Союзу, спрямовані на зміну політики Кремля, анексія Криму триває, дестабі-лізація в Східній Україні зберігається, українці продовжу-ють ставати жертвами насильства, інспірованого, якщо не спровокованого, Російською Федерацією.

Це трагедія величезних масштабів. Страшним є те, що ситуація може погіршитись як для України, так і для інших країн регіону, які побоюються довгої тіні Москви її та готовності втручатися в їхні внутрішні справи.

Пане Президенте, ми повинні взяти ініціативу в захи-сті прав України та інших країн регіону жити вільно від небажаних зовнішніх втручань, захищати свій суверенітет і незалежність, самостійно обирати своїх друзів. Вони ні для кого не становлять небезпеки, але загроза, що навис-ла над цими країнами, є дуже реальною, свідками чого ми із завмиранням серця стали в Україні.

Ми закликаємо Вас розглянути додаткові заходи, щоб продемонструвати беззастережну підтримку України нашою країною, у тому числі, надання додаткової фінан-сової допомоги, летальної оборонної військової техніки, що дозволить народу України краще захистити себе, а також підвищення двосторонніх і багатосторонніх санкції проти Росії, які підвищують ціну її невиправданої поведін-ки. Зробивши це, ви будете мати нашу повну підтримку а також, на нашу думку, підтримку більшості американського народу, який не хоче продовження такої загрозливої по-ведінки по відношенню до демократичної держави.
Ми щиро сподіваємося на можливість зустрітися з Вами, пане Президенте, та обговорити цю серйозну ситу-ацію більш докладно, розібратися в тому, яким чином ми могли б допомогти нашій країні досягти цієї гідної мети.

З повагою,
Тамара Олексій, президент Українського конгресо-вого комітету Америки
Девід Харріс, виконавчий директор Американського єврейського комітету
Френк Дж. Спула, президент Польського американ-ського конгресу
Марію Рінк-Абель, президент Національної ради естонців Америки
Сігіна Сімкус, президент Литовської американської громади
Мамука Церетелі, президент Грузинської асоціації в США
Макс Телекі, президент Коаліції угорців Америки
Анна Сурмачова, Асоціація білорусів Америки
Брайан Ардуні, виконавчий директор Вірменської асамблеї Америки
Юрай Славік, Вашингтон, округ Колумбія, директор Чехословацької національної ради Америки
Карл Альтана, виконавчий директор Об’єднаного балтійського національного комітету Америки
Кен Бомбара, представник Ліги словаків Америки
Саулюс Купріс, президент Ради литовців Америки

 Поділитися