MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Російські інженери визнали, що "Боїнг" на Донбасі збили з "Бука"

07.05.2015   
Яніна Смелянська
Російські інженери визнали, що "Боїнг" на Донбасі збили з "Бука". Найбільш вірогідним районом запуску ракети є район південніше окупованого населенного пункту Зарощенське.

Російські військові інженери в секретному документі підтвердили, що малайзійський "Боїнг" на Донбасі був збитий ракетою класу "земля - повітря" з установки "Бук-М1".

Про це йдеться в строго конфіденційному документі під назвою "Результат експертної оцінки за фактом розслідування авіакатастрофи" Боїнг-777 "(рейс МН17) 17.07.2014 року на Південному Сході України", які опинилися в розпорядженні російської "Нової газети"

Ця робота російських інженерів ВПК (у тому числі і того НУО, яке проектує і випускає ракети типу "Бук") повинна бути спрямована на адресу голландських фахівців, які ведуть розслідування трагедії.

В опублікованому без купюр звіті за матеріалами відкритих джерел аналізуються характер пошкоджень літака, характеристики вражаючих елементів і можливі умови зустрічі ракети з літаком.

Згідно звіту, "Найбільш ймовірною причиною руйнування літака" Боїнг-777 "малазійських авіаліній (МН17) в повітрі є вплив зенітної керованої ракети 9М38М1 зі складу зенітного ракетного комплексу "Бук-М1 ".

"Ідентифікація типу ракети проведена на основі аналізу характеру пошкоджень літака і зовнішнього вигляду вражаючих елементів, вилучених з конструкції літака", - сказано в доповіді.

"Сформовані умови зустрічі ракети з літаком, і як наслідок цього, поле накриття осколковим потоком реалізуються тільки при стрільбі на курсовому параметрі. Ракета рухалася на перетин курсу літака під кутами 72-75 градусів в горизонтальній площині і 20-22 градуси у вертикальній площині", - уточнили експерти.

Аналізуючи і моделюючи можливе місце запуску, експерти відзначили, що наявні пошкодження літака, порядок і послідовність руйнування конструкції літака в повітрі виключають можливість пуску ракети з будь-якої точки району "Сніжне".

"Найбільш вірогідним районом запуску ракети є район південніше "Зарощенське". Тільки з цього району можуть бути реалізовані умови зустрічі ракети з літаком, при якому можливе утворення пошкоджень всіх елементів конструкції планера літака, наявних на МН17", - йдеться в дослідженні.

Зарощенське і район південніше 17 липня 2014 року перебували на території, контрольованій бойовиками.

При цьому російські експерти, базуються на фото Генштабу Росії, на яких нібито зображені українські "Буки" в районі Зарощенське. Однак ще рік тому СБУ і потім інші дослідження не підтвердили достовірність знімків, представлених генштабом РФ.

"Тепер вже з усією очевидністю можна стверджувати, що інсинуації екс-лідера сепаратистів Стрєлкова-Гиркина про спеціально "підіслав літак з трупами", підірваному над Донбасом, а також пропагандистські сюжети російських ЗМІ про якийсь"український винищувач", "секретного свідка" і "іспанського диспетчера" - не що інше, як брехня", - зазначили у виданні.

Нагадаємо, "Боїнг-777" Малазійських авіаліній був збитий над територією Східної України 17 липня 2014року. Всі 298 осіб, що знаходилися на борту, загинули. Переважна більшість з них - 194 пасажира - були громадянами Нідерландів.

 Поділитися