MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

В Харкові чоловіка осудили за сепаратизм

20.05.2015   
Яніна Смелянська

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Три роки позбавлення волі для лідера громадської організації «Исход» Олега Новікова визначив Московський районний суд Харкова.

«Він був визнаний винним у скоєнні злочину, передбаченого ч.2 ст.110 КК України, а саме в закликах до зміни територіальних кордонів України. Ці заклики він виклав у своєму відео зверненні на початку жовтня 2014 року, після того як 27 вересня 2014 року був заборонений «Марш миру», а на інший день знесений пам’ятник Леніну», - йдеться в повідомленні на сайті адвокатського об’єднання «Тихоненков, Надолю, Шадрін і соратники», що представляє інтереси Новікова.

Санкція статті 110 (ч.2) Кримінального кодексу України передбачає до 10 років позбавлення волі.

«Новіков не заперечував, що він заявляв про підтримку «армії «Новоросії», це була його позиція. Крім того, у нього троє дітей», - пояснив адвокат Дмитро Тихоненков, кажучи про те, що враховував суд при винесенні вироку.

Оскаржувати вирок захист Новікова не буде. Де буде відбувати покарання лідер «Исходу», вирішиться після вступу вироку в силу після закінчення 30 днів.

Харків’янина Олега Новікова затримали 20 січня 2015 року, незабаром після відкриття офісу громадської організації «Исход», лідером якої він є. Різкі висловлювання щодо чинної влади Новіков неодноразово публікував у соціальних мережах.

 Поділитися