MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

На Харківщині – екологічна катастрофа

11.06.2015   
Юрій Нужний
Річку Роганку отруюють промислові стоки, а провести відповідну перевірку підприємств не можна через мораторій.

Неприродний колір води і різкий запах. Ділянка річки Роганка від села Мала Рогань і до села Зелений Колодязь – це близько 7-ми кілометрів, – придбала молочне забарвлення і специфічний запах, адже у воду регулярно скидають відходи виробництва.

Як повідомляє медіа група «Об’єктив», жителі Малої Рогані не п’ють воду з місцевих криниць і закривають всі вікна, щоб різкий сморід не потрапляв до будинків.

Екологічна проблема в селі з’явилася ще в 2012 році. Місцеві жителі не раз зверталися до різних інстанцій, але скарги результату не дали.

У сільраді розповідають, тоді екологічна інспекція взяла пробу води. Викиди припинили, але, як виявилося, тимчасово…

Нещодавно Екоінспекція знову приїжджала до Малої Рогані, фахівці взяли проби води, щоб визначити кількість шкідливих речовин. Якщо лабораторні дослідження виявлять забруднення, експерти звернуться до правоохоронців.

Однак проінспектувати самі підприємства зараз неможна – в Україні триває мораторій на екологічні перевірки.

При цьому міністр екології та природних ресурсів України Ігор Шевченко днями однозначно висловився за те, щоб даний мораторій, який паралізує роботу екологічних служб, було скасовано.

«Мораторій на перевірки підприємств по факту екологічних порушень повинен бути знятий! Природа не може чекати закінчення мораторію!» – написав він на свої сторінці у Facebook.

Експерти кажуть, навіть, якщо викид шкідливих речовин до р. Роганка припинити негайно, на відновлення екоресурсів річки підуть не місяці, а роки.

Довідка:

Річка Роганка відноситься до басейну Сіверського Дінця, вона безпосередньо впадає в р. Уди. Уди впадають у р. Сіверський Донець. А Сіверський Донець – це найбільша річка східної України, яка використовується для водопостачання, у тому числі, Харкова, Чугуєва, Ізюму, Лисичанська, Сєверодонецька, Луганська та Донецька.

 Поділитися