MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Москва «розчарована» турецькою оцінкою ситуації в Криму

21.06.2015   
Сергій Григор’єв
Вочевидь, організовані так званою «владою Республіки Крим» «прості жителі півострова» не змогли переконати членів турецької делегації в тому, що у кримських татар в умовах російської окупації відбулися покращення.

Міністерство закордонних справ Російської Федерації заявило, що Москва розчарована негативною оцінкою, яку дав Мехмет Ускюль – глава неофіційної турецької делегації, після поїздки до Криму.

«Розчарована» заява МЗС РФ опублікована прес-службою відомства в п’ятницю, 19 червня.

Як повідомляється, Анкара за погодженням з Москвою в квітні цього року направила до Криму делегацію, що складалася з відставних політиків, науковців та представників громадських організацій – «для отримання з перших рук відомостей про становище кримських татар, для того, щоб усунути причину занепокоєння і стурбованість щодо них».

Але дане після поїздки інтерв’ю Мехмета Ускюля турецькому агентству «Анадолу Ажанси» дуже не сподобалось Кремлю.

«Висловлені головою делегації оцінки не можуть не викликати жалю і розчарування. Акцент зроблений виключно на негативних аспектах, які не відповідають дійсності і що ґрунтуються на інформації, отриманої з приватних розмов з особами, які навряд чи можуть представляти думку більшості кримських татар», – сказано в коментарі Департаменту інформації та друку МЗС РФ.

У Москві були вкрай здивовані, що, побувавши на півострові, члени делегації «так і не змогли побачити нічого позитивного, хоча для них була підготовлена насичена програма контактів як з офіційною владою Республіки Крим, так і з представниками громадських організацій, релігійних структур, простими жителями півострова».

Вочевидь, організовані так званою «владою Республіки Крим» «прості жителі півострова» не змогли переконати членів турецької делегації в тому, що у кримських татар в умовах російської окупації відбулися покращення.

Багатовіковий досвід самодержавного окозамилювання та будівництва «потьомкінських сіл» не спрацював щодо гостей з Туреччини, які приїжджали не для того, щоб почути переможні реляції від прокремлівських «громадських організацій», а задля того, щоб побачити реальну картину. І вона членам турецької делегації не сподобалася, скільки б після цього не волали російські «дипломати».

 Поділитися