MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

За визнання Криму окупованою територією в Росії розпочався тиск на Товариство захисту прав споживачів

22.06.2015   
Юрій Шершень
«Включение Республики Крым и города федерального значения Севастополь в состав Российской Федерации является юридической фикцией. Согласно нормам международного права данные территории являются оккупированными, что имеет определенные последствия... У российских потребителей при совершении любых сделок в самом Крыму возникают вполне определенные риски, о которых мы считаем своим долгом проинформировать», – йдеться в «Памятке» Російського товариства захисту прав споживачів.

«Включение Республики Крым и города федерального значения Севастополь в состав Российской Федерации является юридической фикцией. Согласно нормам международного права данные территории являются оккупированными, что имеет определенные последствия, в том числе при осуществлении предпринимательской деятельности, включая сферу потребительских отношений. У российских потребителей при совершении любых сделок в самом Крыму и с участием юридических лиц, осуществляющих деятельность на полуострове, возникают вполне определенные риски, о которых мы считаем своим долгом проинформировать», – йдеться в «Памятке потребителям при посещении оккупированных территорий», опублікованій 22 червня 2015 р. на сайті Російського товариства захисту прав споживачів.

Як зазначили в Товаристві, «турист, посетивший оккупированную территорию Крыма без получения соответствующего разрешения властей Украины является нарушителем закона Украины о статусе оккупированных территорий. В связи с чем к нему могут быть применены санкции как со стороны Украины, так и со стороны других стран – членов ООН. В отдельных случаях возможно уголовное преследование и объявление в международный розыск».

Поява означеної пам’ятки спричинила справжню істерику в російських владних колах. Роскомнадзор миттєво отримав вимогу Генпрокуратури РФ про заборону роботи сайту Товариства, оператори зв’язку вже здійснюють його блокування на території Росії.

Про це ледь не з гордістю повідомляють численні російські ЗМІ.

У Генпрокуратурі РФ вирішили, що в пам’ятці «містилися спонукання до сприяння діяльності іноземної держави, міжнародної або іноземної організації або їх представників, спрямованих на порушення територіальної цілісності РФ».

Зі свого боку глава Товариства захисту прав споживачів Михайло Аншаков заявив, що Генпрокуратура невірно витлумачила інформацію Товариства, в якій росіянам не рекомендується відвідувати Крим без дозволу української влади: «Ми насправді не порушуємо російське законодавство. Якщо Генпрокуратура займає тут іншу позицію, це сумно і печально, оскільки в нашій пам’ятці не дана політична оцінка приєднання Криму, а дана правова оцінка з точки зору міжнародного права».

 Поділитися