MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Під Одесою побили одного з лідерів місцевого Євромайдану

21.07.2015   
Юрій Нужний

Невідомі напали на одного з лідерів одеського Євромайдану Андрія Юсова та його дружину. А перед тим міліціонери радили «не провокувати відпочиваючих українською мовою».

Інцидент стався в ніч з 18 на 19 липня 2015 року на набережній в смт Затока Білгород-Дністровського району Одеської області.

«Вночі на нас із чоловіком напала група молодиків, коли ми гуляли щойно відкритою Михайлом Саакашвілі набережною у Затоці. Вони впізнали Андрія Юсова, підійшли з вигуком «Слава Україні!» і, коли ми відповіли, запитали в Андрія чи він дійсно Юсов, накинулися на нього, намагаючись збити з ніг, били по голові та тулубу, погрожували вбити... Їх було щонайменше шестеро. З допомогою небайдужих перехожих, а не міліції, ми відбилися від них...», – написала на своїй сторінці у Facebook дружина постраждалого Іванна Юсова.

А далі оповіла про спілкування з місцевими правоохоронцями: «Ще на алеї мені патрульні радили не провокувати «відпочиваючих» українською мовою! Про відділок – три години ми намагалися подати заяву. Про нашу міліцію відомо багато і, мабуть, усе правда... З-поміж чотирьох працівників знайшовся один молодий слідчий, якому окреме спасибі за людяну позицію, бо нам за дві години перебування у відділенні геть води не запропонували, доки я не докричалася, що постраждалий свідомість втрачає...».

Але все одно завершила свій піст І. Юсова досить оптимістично: «Ми живі, Андрій та наш друг Іван не зовсім цілі і здорові, але сповнені віри у завтрашній день!»

А громадська активістка Яна Титаренко сповістила, що 20 липня представники одеської спільноти та активісти Євромайдану були на прийомі у нового начальника обласної міліції Георгія Лорткіпанідзе. Причиною візиту саме став жорстокий напад на одного з лідерів одеського Майдану Андрія Юсова та «повна бездіяльність і неадекватність міліції Затоки».

Як повідомила Титаренко, незважаючи на те, що візит був не за попереднім записом, усіх прийняли і уважно вислухали. На доказ хамської та неадекватної поведінки співробітників міліції активісти показали гучне відео з YouTube, на якому чергова районного відділення міліції загрожує і грубіянить Юсову та його дружині.

За підсумками зустрічі начальник ГУМВСУ в Одеській області пообіцяв, що:

1) ця персона з ролику YouTube буде звільнена з органів;

2) нападників будуть шукати;

3) начальник обласної міліції чекає у себе в кабінеті начальника Білгород-Дністровського районного відділення міліції для детального «розбору польотів»;

4) всі винні будуть покарані.

Як зазначає Я. Титаренко, «зустріч була теплою і чесною, вперше за час своєї громадської діяльності я вийшла з будівлі обл. УВС з посмішкою, легким серцем, повним надії та віри в майбутнє».

Нагадаємо, у вересні 2014 на А. Юсова вже було скоєно замах, тоді постраждав його сусід, якого нападник випадково прийняв за євромайданівця. Жертва була госпіталізована з трьома вогнепальними пораненнями в області грудей, живота та передпліччя. У червні 2015 року суд засудив злочинця до 15 років ув’язнення за замах на вбивство, напад на міліціонера і незаконне зберігання зброї.

У квітні 2015 року «Координаційна рада громадських організацій Майдану» повідомляла, що сепаратисти планували вбити кількох відомих політиків і громадських діячів – Андрія Юсова, Сергія Гуцалюка і Марка Гордієнко.

 Поділитися