MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Гуманітарна допомога із України не заїжджає до окупованих територій

21.07.2015   
Яніна Смелянська

Ні для кого не секрет, що на окупованих територіях стало не рідкістю фіксування голодних смертей серед населення. Найчастіше жертвами стають найбільш соціально незахищені верстви суспільства - переважно самотні люди похилого віку і люди інваліди, які проживають в глухих селах, богом забутих в мирний час, не кажучи вже про час військовому.

У квітні місяці цього року закрите джерело, з окупованої території, повідомило про три голодні смерті самотніх стареньких з Краснодонського району Луганської області. Всі троє проживали в маленькому селі Деревечка. Жоден з цих випадків не було надано розголосу, а навпаки - все потихеньку забули... Остання цифра про кількість голодних смертей на окупованих територіях фіксувався в квітні поточного року і становив - 98 осіб.

Гуманітарна допомога з життєво необхідним продовольством все ж намагається заїжджати на окуповані території, щось навіть заїжджає. Найчастіше контрабандою. Адже легальні вантажі від України бойовики розгортають назад і не пропускають на окуповану територію.

20 липня, через контрольний пункт «Бугас» прослідувало 16 вантажних автомобілів з гуманітарним вантажем від комітету Червоного Хреста. Проте до місця призначення вони так і не дісталися. Про це повідомили в прес-службі Державної прикордонної служби України.

Транспортні засоби перевозили 255 тонн продуктів харчування, засобів гігієни та будівельні матеріали для жителів Донецької області.

«Проте на непідконтрольну Україні територію дані автомобілі не були пропущені представниками незаконних збройних формувань, нібито через відсутність певних дозвільних документів. Таким чином більше 250 тонн справжньою гуманітарної допомоги не потрапило до тих, хто в ній особливо гостро потребує», - констатували у відомстві.

Але нарівні з тим, що бойовики повністю залишають без засобів до існування мирне населення окупованих територій, перекриваючи будь-яку можливістю в’їзду допомоги з боку України легально, процвітає контрабандне перевезених товарів життєдіяльності та продуктів харчування. За словами місцевих жителів окупованих територій, весь товар, який заходить шляхом контрабанди в міста і села, далі перекочовує на ринок ... Тобто те, що людям повинні просто віддати, їм продають. За шалені гроші.

Під Донецьком сьогодні вдень волонтери затримали велику партію контрабандного товару, яку незаконно намагалися невідомі особи переправити на окуповану територію. Про це на своїй сторінці в Facebook написав волонтер Rodion Shovkoshytnyi.

"5 машин, 9 азербайджанців, близько 10 тонн м’яса. Затримано на нулі, їхали в Донецьк, де їх чекали азербайджанські друзі. Група Бома відпрацювала на відмінно. Блискучий план операції від "Х’юстона". За 332 ст. ч. 1 їм світить 6 років. Фіскали оформляють. Подробиці пізніше - летимо на місце розвантаження фури, за якою всю ніч ганялися ", - написав він.

Іноді в мережі проскакують докази того, що в невизнаних республіках мляво намагаються боротися за право людей на життя, присікаючи випадки контрабанди та нелегального продажу гуманітарки. Найчастіше такі випадки оголошуються в ЛНР або ДНР, якщо куратор контрабанди всього навсього став неугодним керівництву республіки.

Наприклад сьогодні по всім сепаратистським джерелами пройшла гучна новина. "Представники" прокуратури "ЛНР затримали вдову колишнього" народного мера "Первомайська Ольгу Іщенко. Затримана знаходиться в Луганську".

Також відомо, що бойовики "прокуратури" ЛНР провели обшук у неї на квартирі, а також в декількох складах, розташованих у межах міста. "У ході обшуків була виявлена зникла раніше гуманітарна допомога з логотипами ООН і ЛДПР, багато запакованою оргтехніки. Судячи з усього, раніше вилученої в місцевих магазинах", - прокоментувало джерело. За його словами, вилучені гуманітарка і товари реалізовувалася в магазинах, контрольованих сім’єю Іщенко.

І таких, як сімейство Іщенко в невизнаних республіках достатньо в час коли поряд народ просто мре з голоду. Сумно розуміти, дивлячись на всю цю ситуацію, що нащадки і шанувальники Сталіна (в особі лідерів невизнаних республік) не пішли в морок історії, а продовжують експеримент Голодомору в 21 столітті.

 Поділитися