MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

У Харкові продовжується «військкоматівське сафарі»

29.07.2015   
Сергій Григор’єв
Харків’яни та жителі області знову почали скаржитися на те, що на автовокзалах та у місцях скупчення людей чергують військовослужбовці, які, або самі, або спільно з міліціянтами, «відловлюють» юнаків призовного віку.

Харків’яни та жителі області знову почали скаржитися на те, що на автовокзалах та у місцях скупчення людей чергують військовослужбовці, які, або самі, або спільно з міліціянтами, «відловлюють» юнаків призовного віку.

Військові блокують пересування людей, вимагають у них документи, а деяких забирають прямо на вулиці і відвозять до військкомату «для уточнення даних». Іноді після такого «уточнення» людина, не потрапляючи додому, прямує до лав Збройних сил України.

У соцмережах масово поширюються фото таких груп, що здійснюють «сафарі» на призовників, описуються ганебні випадки фактичного викрадення людей.

Так, Ірина Б. 28 липня написала:  

«Мій чоловік не прописаний у Харкові, йшов з роботи, з документів мав тільки студентський квиток, адже вранці здавав державний іспит (студент-заочник). Біля «Класу» на Олексіївці підійшли міліціонер з військовим, попросили документ, дізнавшись, що він живе тут, але не прописаний, запросили в машину, нібито проїхати в Дзержинський районний військкомат для приписки. Не всі люди брешуть і очікують брехні від служителів правопорядку, тим більше, що він сам заповнив анкету в нову поліцію, оскільки вірить, що у нас все зміниться, і ми станемо правовою державою… Далі, сказавши що везуть на Полтавський Шлях, 13, привезли на Сортировку, з ним ще 2 людини прихопили, і тепер вони голодні, в якомусь «кубрику» та їх курсанти охороняють. Вранці медкомісія…».

А вже 29 липня відомий харківський журналіст та громадський активіст Дмитро Брук повідомив, що втручання колег у ситуацію змусило військкомат, який вчинив злочин – викрадення і насильницьке утримання людини – з ганьбою програти: чоловік Ірини був відпущений і, за даними Д. Брука, вже перебуває вдома в колі сім’ї.

Тим часом з’явилася інформація про те, що в медкомісіях військкоматів зростає незадоволення лікарів, яких фактично змушують займатися фальсифікацією документів – їх примушують оформлювати «позитивну» медкомісію, тобто, писати «годен» всім, кого на вулицях Харкова викрали працівники військкоматів. І лікарі, розуміючи незаконність таких дій, починають відмовлятися.

«Військкоматівське сафарі на вулицях, яке ми спостерігаємо в рамках 6-ї хвилі мобілізації, остаточно продемонструвало крах існуючої системи і необхідність її реформувати», – впевнена волонтер групи Help Army Тетяна Бідняк. – Те, що воєнкоми сьогодні видають за мобілізацію – ловля людей на вулицях або в транспорті – це ганьба, злочин і попросту саботаж. Тому сумнівів у тому, що цю систему необхідно змінювати, не залишилося».

Фото сайту «057.ua»

 Поділитися