MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Журналіста та громадського діяча Юрія Гукова звільнено!

08.08.2015   
Георгій Кобзар
Гукова звільнили з Криворізького СІЗО після ухвали Апеляційного суду м. Києва про заміну утримання під вартою на особисте поручительство та рішення суду в Кривому Розі про негайне звільнення Юрія Гукова з-під варти за статтею 206 КПК.

Про це повідомив директор Харківської правозахисної групи Євген Захаров на своїй сторінці у Facebook:

«Майже півтора місяці боротьби за його звільнення закінчилися перемогою: Юрія звільнили з Криворізького СІЗО після ухвали Апеляційного суду м. Києва про заміну утримання під вартою на особисте поручительство та рішення суду в Кривому Розі про негайне звільнення Юрія Гукова з-під варти за статтею 206 КПК.

Подальша боротьба попереду: Юрія обвинувачують за ч.3 ст. 187 (розбій), як на мене, безпідставно, і ще доведеться далі боротися за його долю і долю трьох його дітей, мати яких розстріляли 23 травня. Але поки що святкуємо й щиро дякуємо всім, хто долучився до звільнення Юри: їх так багато, що важко навіть перелічити! Все буде добре!»

Нагадаємо, 5 серпня на прес-конференції в агентстві «Інтерфакс-Україна» Є. Захаров повідомив, що Харківська правозахисна група вважає, що кваліфікація дій Юрія Гукова некоректна, і останній повинен бути звільнений.

Правозахисник також зазначив, що Ю. Гуков мав відкритий конфлікт з комбатом «Айдара» С. Мельничуком і відкрито виступав проти мародерства і тортур військовополонених, відсутності дисципліни в батальйоні, в результаті чого був змушений піти з батальйону.

Ю. Гуков працює журналістом у ХПГ з 1 вересня 2014 року. Його місцезнаходження було всім відомо, він не ховався від органів розслідування, тому належних підстав для утримання під вартою під час слідства не існувало.

 Поділитися