MENU
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Подібні статті

Звільнено харківського волонтера, якого засудили за «ухилення» від мобілізаціїРозстріли у Бучі та катівні на Харківщині: Нові подання до Міжнародного кримінального суду. АнонсУ Куп’янську росіяни поцілили ракетою по волонтерській евакуаційній автівціРосгвардійцю, якого заочно судять за катування мешканців Херсона, оголосили нову підозруЗагибель волонтерів, черговий масований обстріл, повернення дітей — підсумки тижняКак врачи-волонтеры работают с пострадавшими от российской агрессииЯк лікарі-волонтери працюють із постраждалими від російської агресіїВ шаге от смерти, — история волонтера Максима Вайнера Американский волонтер в морге Бучи За крок від смерті, — історія волонтера Максима Вайнера ‘Бездоганну поведінку судом не встановлено’ — звіт за результатами моніторингового візиту до Надержинщинської виправної колонії №65 Суддів пропонують перевіряти на детекторі брехні — чи є в цьому сенс?Верховний Суд у Москві залишив за ґратами колишнього вчителя музики з КримуАмериканський волонтер у моргу Бучі Начальника Росгвардії та його підлеглих заочно судитимуть за катування мешканців ХерсонаУ 18 установах виконання покарань засуджені протягом півтора року жодного разу не зверталися до Омбудсмана Замовників нападу на Катерину Гандзюк засудили до 10 років позбавлення воліНе суд, а судилище: азовці на лаві підсудних у Ростові-на-ДонуНе встигли здійснити задумане, бо ми їх затримали — у Ростові-на-Дону засудили чотирьох кримчан Законопроєкт 9314 паралізує досудове розслідування під час війни

Дмитро Явдошенко на волі!

21.08.2015   
Миколай Соболь
Харківський волонтер, який виготовляв безпілотні апарати для сил АТО, був визнаний винним у скоєнні злочину – ухилення від мобілізації. А чи ухилявся Дмитро від мобілізації взагалі?

Харківський волонтер, який виготовляв безпілотні апарати для сил АТО, вчора, 20.08.2015, був звільнений з-під варти безпосередньо в залі Апеляційного суду Харківської області. Пан Явдошенко перебував під вартою з 10.06.2015 на підставі вироку Дзержинського районного суду міста Харкова, яким волонтер був визнаний винним у скоєнні злочину – ухилення від мобілізації. А чи ухилявся Дмитро від мобілізації взагалі?

Як відомо, в 2015 році проводились (скоріш за все й далі будуть проводитись) хвилі часткової мобілізації. В який спосіб і які допускались порушення під час його проведення Харківська правозахисна група неодноразово повідомляла громадськість. Чимало з громадян України й самі ставали свідками чи жертвами такої мобілізації. Більше того, до Харківської правозахисної групи багаторазово звертались родичі мобілізованих і призовників, яких ставили в стрій військ просто блискавично – часто все відбувалось за одну добу. Всі лікарські комісії, гора аналізів, оглядів, перевірок – й це все за години!

Припускаємо, що не стала виключенням ситуація з Дмитром Явдошенком. В квітні волонтер отримав повістку про виклик до військкомату, відповідно до якої й з’явився у встановлені час та день. З’являвся Дмитро й далі на вимогу представників комісаріату, до яких мав лише одне прохання: дати час на завершення розпочатих замовлень на виготовлення літальних безпілотних апаратів для сил антитерористичної операції. Однак, ні – пану Явдошенку «органи» поспішили пред’явити повідомлення про підозру. А вже 10.06.2015 суд оголосив вирок – 2 роки позбавлення волі з поміщенням до ізолятору до набрання чинності вироку. Однак тут у представників Феміди вийшла «неувязочка». Згідно зі ст. 197 КПК України строк дії ухвали про тримання під вартою не може перевищувати 60 днів. Рахуємо: Явдошенко був поміщений під стражу 10 червня, тобто 08 серпня 60 днів вийшли. Дмитро через свого адвоката подавав клопотання про звільнення з ізолятору на підставі спливу 60 днів перебування під вартою, однак Жовтневий районний суд міста Харкова (за місцем розташування ізолятору) відмовив у задоволенні вимоги про звільнення з-під варти. Лише 20.08.2015, коли апеляційний суд скасував вирок Дзержинського районного суду міста Харкова на підставі допущених численних процесуальних порушень та направив кримінальне провадження на новий розгляд, волонтер Явдошенко вийшов з-під варти. Явдошенку обрано запобіжний захід у вигляді особистого зобов’язання.

Таким чином, 12 днів волонтер перебував під вартою не зрозуміло на підставі чого й це питання може стати окремим предметом розгляду як в національних судах, так й в Європейському Суді з прав людини.

Наразі Дмитро разом зі своїм адвокатом готуються до нового судового розгляду його справи. Сподіваємося, що суд буде об’єктивним та не знайде в надуманому обвинуваченні підстав для визнання винним волонтера в злочині, який той не скоював.

 Поділитися