MENU
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

ЄС продовжує закликати РФ негайно звільнити Сенцова.

26.08.2015   
Яніна Смелянська

Глава дипломатії ЄС Федеріка Могеріні вважає порушенням міжнародного права винесений судом Російської Федерації вирок українцям режисеру Олегу Сенцову і Олександру Кольченку.

"Російські суди не компетентні судити за діяння, вчинені за межами міжнародно-визнаної території Росії. ЄС вважає, що справа була з порушенням міжнародного права і елементарних норм справедливості", - заявила Могеріні.

Вона підкреслила, що ЄС продовжує закликати РФ "негайно звільнити пана Сенцова і пана Кольченка та гарантувати їхнє повернення в Україну".

Таку реакцію світової спільноти викликало вчорашнє оголошення вироку в російському Ростові - на- Дону українському незаконно ув’язненому режисерові Олегу Сенцово і активісту Олександру Кольченко.

Сенцова засудили в цілому до 20 років ув’язнення в колонії суворого режиму. У свою чергу, Кольченко засудили до 10 років. У судовому засіданні оголошено перерву. На засіданні були присутні близько сотні журналістів, крім російських і українських, є представники преси Британії, Голландії та інших країн. Також присутній український консул, дипломати Великобританії, Франції та ЄС. Як і на всіх засіданнях, поруч була мама Сенцова. Прокуратура вимагала для режисера Олега Сенцова 23 року ув’язнення в колонії суворого режиму. Для Кольченко вимагали 12 років ув’язнення. Вирок не є остаточним, його оскаржать в апеляційному суді. Крім того, адвокати Сецова звернуться до європейського суду з прав людини, і будуть наполягати на повному виправданні режисера.

Нагадаємо, українського кінорежисера, сценариста та активіста євромайдан Олега Сенцова російська ФСБ затримала в ніч на 11 травня 2014 в Сімферополі і звинуватила у підготовці терактів у Криму, пізніше його перевезли до Москви. Зокрема, Сенцова звинувачують у керівництві диверсійно-терористичною групою "Правого сектора", яка нібито зробила 14 і 18 квітня +2014 підпали штабів "Російської громади Криму" і "Єдиної Росії" в Сімферополі, а також готувала в кримській столиці вибухи біля пам’ятника Леніну і Вічного вогню.

 

 Поділитися