MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Нові медіа та інфографіка – інструменти громадськості в борінні за прозорі місцеві бюджети

06.09.2015   
Юрій Чумак

Представники громадського партнерства «За прозорі місцеві бюджети!» провели в Одесі координаційну зустріч та навчалися основам інфографіки й соціальних медіа.

3-го вересня 2015 року в Одесі відбулась координаційна зустріч учасників громадського партнерства «За прозорі місцеві бюджети!» – представників неурядових громадських організацій та ЗМІ, під час якої відбувся обмін досвідом та обговорення проблематики і позитивних практик на місцях, було узгоджено подальші кроки в діяльності ініціативи.

Голова Одеської обласної організації «Комітету виборців України» Анатолій Бойко підкреслив, що моніторингова робота громадськості та ЗМІ повинна не тільки призвести до виявлення існуючих проблем та корупційних проявів, але й ставити за мету започаткування механізмів запобігання корупції, забезпечення прозорості бюджетного процесу на рівні територіальних громад.

А 4 – 5 вересня громадських активістів та журналістів навчали основам інфографики та використання нових соціальних медіа. Учасники тренінгу дізналися, які навички повинні мати журналісти та медіа-менеджери, аби працювати в соцмедіа, керувати сайтами та комунікувати з аудиторіями, а також отримали початкове уявлення про створення контенту в онлайнових сервісах інфографіки.

Як зазначив тренер Віталій Мороз, який є керівником програм нових медіа ГО «Інтерньюз-Україна», даний тренінг покликаний був дати розуміння доцільності використання новітніх соціальних технологій для лобіювання ідей дотримання прав людини, боротьби з корупцією, просування громадських кампаній та ініціатив.

А більш докладно засвоїти практичні навички створення інфографіки можна на спеціалізованих школах та під час самоосвіти, яка в сучасних умовах має тривати все життя.

Нагадаємо, що проект «Громадянське суспільство та медіа за прозорі місцеві бюджети» направлений на зміцнення спроможності місцевих громадських організацій та ЗМІ сприяти проведенню реформ та підвищенню прозорості формування й використання коштів місцевих бюджетів. В рамках проекту, який здійснюється протягом 2 років, створено громадське партнерство «За прозорі місцеві бюджети», яке включає близько 40 НУО та ЗМІ з 17 областей України.

З Харківської області співзасновниками партнерства виступили громадська організація «Чугуївська правозахисна група» та редакція незалежної інформаційної газети «Наш город».

 Поділитися