MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Журналістська спільнота вимагає санкцій для кримського «міністра» Полонського та здивована непослідовністю ОБСЄ

05.10.2015   
Георгій Кобзар
Незалежна медіа-профспілка України та Національна спілка журналістів України вимагають від українського уряду відреагувати на факт перебування так званого «міністра» окупаційного уряду Криму Дмитра Полонського на форумі ОБСЕ у Варшаві.

Незалежна медіа-профспілка України та Національна спілка журналістів України вимагають від українського уряду відреагувати на факт перебування так званого «міністра» внутрішньої політики, інформації та зв’язку окупаційного уряду Криму Дмитра Полонського на форумі ОБСЕ у Варшаві з доповіддю про ситуацію на півострові.

З цього приводу українська журналістська спільнота в особі НСЖУ та НМПУ виступила зі спільною заявою:

Полонський брав активну участь у захопленні українського Криму Росією та подальшій анексії півострова, а наразі впроваджує цензуру на півострові і сприяє винищенню незалежних ЗМІ та репресіям стосовно журналістів, які працюють за професійними стандартами.

Проте він досі не присутній у санкційних списках, які нещодавно були запроваджені Указом президента України, що на наш погляд, є неприпустимим. Відсутність адекватної реакції української влади на дії сепаратистів у Криму призводить до того, що Полонський тепер розповідає на міжнародних заходах про «міжнаціональний мир та злагоду у Криму як один з головних результатів «возз’єднання» Криму з Росією».

Бездіяльність українською влади щодо цього є зневагою щодо багатьох кримських журналістів, які сьогодні піддаються репресіям збоку окупаційної «влади» у Криму, а також усіх журналістів та громадян світу, які не змирилися з окупацією Криму та підтримують територіальну цілісність України.

На нашу думку, уряд України має жорстко відреагувати на це, впровадивши персональні санкції стосовно Полонського та усіх тих, хто сприяли захопленню Криму, але не потрапили до українських санкційних списків.

Також висловлюємо розчарування стосовно непослідовності дій ОБСЄ. З одного боку, організація робить велику роботу для того, щоб не дозволити перетворити професію журналіста в професію пропагандистів, про що неодноразово говорилося на спільних заходах з НМПУ та НСЖУ іншими українськими медіа-організаціями. А з іншого, всупереч позиції світового співтовариства, ОБСЄ легітимізує російську окупацію Криму, запрошуючи туди «міністра» нелегітимного уряду півострова.

Вважаємо, що запрошення кримських окупантів на міжнародні заходи є проявом зневаги до держави Україна та міжнародного права.

 Поділитися