MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Оголошується Конкурс з практичного реформування судової системи України

06.10.2015   
Національна Ініціатива «Відкритий Суд» оголошує Конкурс з практичного реформування судової системи України «РЕПОРТЕР ВІДКРИТОГО СУДУ», спрямований на залучення активних і свідомих громадян до моніторингу діяльності судів та відстоювання своїх прав.

Національна Ініціатива “Відкритий Суд”оголошує Конкурс з практичного реформування судової системи України “РЕПОРТЕР ВІДКРИТОГО СУДУ”, спрямований на залучення активних і свідомих громадян до моніторингу діяльності судів та відстоювання своїх прав. Тобі не обов’язково бути юристом, - будь громадянином !

Старт  12 жовтня 2015 року 
Фініш 30 листопада 2015 року
Нагородження 14 грудня 2015 року

      Як взяти участь ?

  1. Зареєструйся на сайті конкурсу “Репортер Відкритого Суду” courtreporter.com.ua  (УВАГА: сайт активний з 12.10.2015 р. ! )
  2. Обери на власний розсуд суд для моніторингу
  3. Відвідай судове засідання та зафільмуй на відео розгляд справи (камера/фотоапарат)
  4. Надішли від 1 + відео з суду команді “Відкритого Суду”
  5. Гарантовано отримай призи в залежності від кількості відзнятих відео (USB флешка, Selfie Stick, стильні навушники Sony, потужний Power Bank, функціональний планшет)
  6. Якщо твоє відео має значення для всієї країни - додатково отримай особливо цінні нагороди від відомих українців під час урочистої церемонії у Палаці Верховного Суду України  (ноутбуки, стажування з можливістю працевлаштування у ТОП-5 юридичних фірмах України)

Деталі: courtreporter.com.ua
E: ani.abramishvili@gmail.com 
Т: +38 (044) 592 12 70
Т: +38 (099) 250 29 86
Т: +38 (068) 932 57 87
Т: +38 (063) 716 02 16

Генеральний партнер проекту    Lions Litigate

 

Скачати:

Оголошення про Конкурс Репортер відкритого суду

Буклет Відкритий суд

 

Національна Ініціатива Відкритий Суд реалізується в Україні з червня 2015 р.

Проект Відкритий Суд об’єднує юристів та волонтерів з усієї України, які проводять відео зйомки судових засідань та забезпечують прозорість прийняття судових рішень і дотримання вимог закону учасниками процесу, дисциплінують поведінку сторін, адвокатів, прокурорів та суддів. Ми вже сьогодні проводимо судову реформу на практиці, формуємо відео досьє судових справ та суддів, виявляємо типові порушення, ініціюємо та відстежуємо процес притягнення суддів до відповідальності, навчаємо молодих фахівців та створюємо стандарти професії. Усі матеріали зберігаються на сайті організації, а також є у вільному доступі на ресурсах YouTube і поширюються соціальними мережами для мільйонів громадян. 

Реалізація ініціативи стала можливою тільки починаючи з 28 березня 2015, - з набуттям чинності новим Законом України «Про забезпечення права на справедливий суд», яким гарантовано можливість проведення в залі судового засідання фотозйомки, відео- та аудіозапису з використанням портативних відео- та аудіотехнічних засобів без отримання окремого дозволу суду.

Короткострокова мета проекту підвищити довіру до суду, фаховий рівень адвокатів та прокурорів.

Довгострокова мета проекту – створити авторитет суду, стан правосуддя в Україні.

Механізм досягнення: 1) формування в суспільстві відчуття тотальної нетерпимості до корупції, несправедливості та зневажливого ставлення в судах; 2) підтримка суддів-фахівців та заохочення до несприйняття ними своїх колег, які порочать репутацію судді; 3) впровадження системи відсторонення судді від займаної посади через непрофесійність (етика, процесуальні порушення тощо), в т.ч. на підставі відеодосьє та зафіксованих нами порушень процесуальних норм.

Інструменти: 1) відеофіксація судових засідань; 2) надання фахівцями з визнаною діловою репутацією об’єктивної оцінки діям судді, прокурора, адвоката; 3) поширення відеозаписів через сайт, соціальні мережі, лідерів громадських думок, громадські організації; 4) належне збереження даних для утворення репутаційних ризиків; 5) звернення до органів суддівського контролю з приводу застосування санкції; 6) моніторинг процесу притягнення до відповідальності, спираючись на підтримку десятків тисяч громадян; 7) оприлюднення результатів перед громадськістю.

 

Принципи:

§          Ми – фахівці та дорожимо своєю репутацією;
§          Не приймаємо сторону суду, прокуратури чи адвокатури;
§          Не підтримуємо скандалів і замовних звинувачень.

Ми провели сотні відео зйомок у судах України, а нашу діяльність висвітлювали провідні національні та іноземні ЗМІ.

Ми також провели ряд круглих столів-конференцій, учасниками яких ставали провідні громадські організації (включно міжнародні), найбільш відомі адвокати, представники бізнесу, посольств, вищих органів влади, в ході яких проект отримав схвальну оцінку всіх сторін та був охарактеризований як унікальна пігулка для становлення стандартів правосуддя в Україні.

Керівником проекту «Відкритий Суд» є правозахисник, кандидат юридичних наук Станіслав Батрин

Національна команда проекту налічує 20 осіб. В цілому - ми понад 100 активістів по всій Україні.

З закликом до співпраці,
Станіслав Батрин, правозахисник, к. ю. н.,  
Голова ГО "Відкрита Україна"
Керівник Проекту "Відкритий Суд"

E.:  [email protected]
Т.: (050) 101 – 55 – 99
Т.: (097) 798 – 59 – 41

 

 

 Поділитися