MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

У тілах жертв авіакатастрофи малазійського Boeing 777 знайшли осколки ракети, випущеної з системи «Бук»

07.10.2015   
Яніна Смелянська
Це - результат попереднього розслідування міжнародної групи з розслідування катастрофи МН17, повідомляє нідерландське видання NOS.nl, посилаючись на колишнього керівника української частини команди з розслідування Василя Вовка.

У тілах жертв авіакатастрофи малазійського Boeing 777 знайшли осколки ракети, випущеної з системи «Бук». Це - результат попереднього розслідування міжнародної групи з розслідування катастрофи МН17, повідомляє нідерландське видання NOS.nl, посилаючись на колишнього керівника української частини команди з розслідування Василя Вовка.

«Фрагменти, як і уламки літака знайшли в тілах жертв. Ці елементи подібні досліджуваним зразкам. Ці зразки надали експертам для порівняльного аналізу», - розповів Вовк.

У серпні експерти встановили, що на місці падіння МН17 знайшли фрагменти, які ймовірно є фрагментами ракети, випущеної з «Бука».
Якщо слідство встановить, що мова йде дійсно про «Бук», це може бути ще однією ознакою причетності Росії до катастрофи. У той же час видання додає, що стовідсоткової впевненості немає, тому що в Україні теж є ряд «Буків» радянської епохи.

Щоб встановити належність «Бука», фахівці розібрали ракету і порівняли її з фрагментами, знайденими на місці катастрофи і в тілах жертв.

Ніхто не сумнівається, що малайзійський Boeing 777 був збитий ракетою, випущеною з системи «Бук», яка була доставлена з території Росії і після злочину за допомогою терористів була повернута назад, - сказав Вовк.

У той же час у міжнародній дослідницькій групі підтверджують, що Василь Вовк недавно був її частиною, але і кажуть, що надані ним відомості мають неточності.

«Ми розглядаємо різні сценарії, в тому числі і найбільш вірогідний, що МН17 був збитий ракетою з «Бука». Однак інші сценарії теж не виключені», - заявили в групі.

 Поділитися