MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

У Харкові науковці «вивчали» «Абетку»

08.10.2015   
Георгій Кобзар
У Харківському національному університеті міського господарства імені О.М. Бекетова в рамках Міжнародної наукової конференції «Гендерна політика міст: історія та сучасність» було організовано презентаційний показ кінострічки з репертуару кіноклубів медіа-просвіти з прав людини DocudaysUA.

6 жовтня 2015 року в Харківському національному університеті міського господарства імені О.М. Бекетова в рамках Міжнародної наукової конференції «Гендерна політика міст: історія та сучасність» було організовано презентаційний показ кінострічки з репертуару кіноклубів медіа-просвіти з прав людини DocudaysUA.

Юрій Чумак – регіональний партнер Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA на Харківщині, голова Центру правових та політичних досліджень «ДУМА» – розповів про Фестиваль та його Мандрівну формацію, а також про діяльність кіноклубів медіа-просвіти з прав людини.

Правозахисник представив до уваги науковців фільм естонської режисерки Мадлі Ляене «Абетка», що оповідає про нелегку долю молодої дівчини, мешканки Ліберії, яка пройшла через громадянську війну, біженство, зґвалтування та народження дитини. У 17-річному віці вона починає свій шлях до освіти, йдучи до школи разом із донькою.

Стрічка спричинила жваве обговорення серед представниць наукового середовища та громадських активісток. Як підкреслила одна з учасниць конференції, цей фільм викликає щирі емоції та засобами документального кіномистецтва змушує глядачів мислити й співчувати.

Учасники дискусії побачили й певні паралелі між сюжетом кінострічки та сьогоденням у нашій державі. На жаль, Україна зараз теж переживає важкі часи, коли тільки-но втихла війна на Сході, сотні тисяч людей перетворилися на біженців у власній країні, і багато хто постраждав і зневірився. Але приклад юної ліберійки свідчить, що любов до близьких, віра в себе та прагнення до нових знань можуть змінити життя на краще.

 Поділитися