MENU
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Подібні статті

В Росії засудили чотирьох кримськотатарських активістів: разом вони отримали 53 роки ув’язнення Верховний Суд звільнив чоловіка, який відмовився від військової служби через релігійні переконання16 років ‘за шпигунство’: у Тулі засудили українця Андрія ПеткевичаПарламентська асамблея НАТО визнала злочини РФ проти України геноцидом і засудила рашизмДев’ять тисяч скарг на суддів: коли запрацює Служба дисциплінарних інспекторів при Вищій раді правосуддя?У 2022 році у світі стратили 883 людини за рішенням суду — Amnesty International‘Брат подорвался на растяжке. Мы ничего не знаем о его судьбе’ Рада ООН засудила РФ за насильницьке переміщення та депортацію українських дітейНе нижче прожиткового мінімуму: Конституційний Суд захистив розмір пенсій Вироки без доказів: кримського політв’язня Аметхана Абдулвапова засудили до 10,6 років ув’язнення за ‘тероризм’Суд над Буткевичем, ім’я героя, масований обстріл — підсумки тижняГордон Браун: ‘Мы обязаны привлечь Владимира Путина к суду за военные преступления перед народом Украины’ Експрем’єр Британії: ‘Ми зобов’язані притягти Путіна до суду за воєнні злочини перед народом України’В окупованому Криму українського офіцера Олексія Кисельова засудили до 8,5 років позбавлення волі ‘Росія має відповісти перед судом за свої жахливі злочини’: у Гаазі створять міжнародний центр з розслідування злочину агресії‘Іхтамнєти’ в Європейському суді, ліквідація Московської Гельсінської групи, обшуки у Криму — підсумки тижняЧоловіка, який відмовився від військової служби через релігійні переконання, засудили до одного року позбавлення волі‘Ми хочемо українського правосуддя!’ — довічники не втекли з покинутого без варти Херсонського СІЗОДобровільно, але в кайданках: кримську журналістку Ірину Данилович засудили до 7 років ув’язненняЗасуджені за катування: в Україні вперше винесли вирок за воєнні злочини, скоєні в окупованому Криму

Осторожный оптимизм в оценке судебных реформ

27.10.2015   
медиа группа ХПГ
Проблематика реформирования судебной системы Украины в последнее время является чуть ли не главной темой обсуждения в обществе. Однако опытные адвокаты понимают – ждать «отмашки» от законодателя можно долго, «тренировать» судебные инстанции на «новое мышление» нужно уже сейчас…Примерно с таких позиций решил подойти к защите своего подопечного адвокат Олег Несинов, из Днепропетровска, кстати, давно сотрудничающий с Харьковской правозащитной группой. История борьбы за его подзащитного длится уже почти 2 года.

Проблематика реформирования судебной системы Украины в последнее время является чуть ли не главной темой обсуждения в обществе. Однако опытные адвокаты понимают – ждать «отмашки» от законодателя можно долго, «тренировать» судебные инстанции на «новое мышление» нужно уже сейчас… Примерно с таких позиций решил подойти к защите своего подопечного адвокат Олег Несинов, из Днепропетровска, кстати, давно сотрудничающий с Харьковской правозащитной группой. История борьбы за его подзащитного длится уже почти 2 года.

В декабре 2013 года подзащитному адвоката Несинова Ивану *** решением Самарского районного суда Днепропетровской области была определена мера пресечения в виде содержания под стражей. Адвокат Олег Несинов, после детального изучения материалов дела, категорически не согласился с доводами суда первой инстанции. Ситуация была осложнена еще и тем обстоятельством, что сторона обвинения всячески способствовала затягиванию судебного разбирательства и, соответственно, продолжения содержания под стражей обвиняемого Ивана***. При этом ни суд, ни обвинение не брали во внимание наличие малолетнего ребенка и престарелых родителей, которые находятся на иждивении обвиняемого, ходатайства адвоката о применении альтернативной меры пресечения не были взяты во внимание.

В ходе длительной борьбы за справедливость во всех инстанциях национальных судов, адвокат Олег Несинов дошел до Высшего Специализированного Суда Украины по рассмотрению уголовных и гражданских дел. Правильно выбранная правовая позиция дала свои положительные результаты. Из ходатайства Несинова: «…суд першої інстанції під час ухвалення обвинувального вироку щодо ОСОБА_1, ОСОБА_2 та ОСОБА_3 у його мотивувальній частині не дав оцінки, з точки зору їх належності, допустимості та достовірності, доказам, на які вказували під час судового розгляду обвинувачені та їх захисники.

Не навів суд у своєму рішенні й доказів, які б беззаперечно підтверджували винуватість ОСОБА_1, ОСОБА_2 та ОСОБА_3 у вчиненні інкримінованого злочину, а з тих, які наведені, залишилось незрозумілим, що вони підтверджують чи спростовують. Крім того, суд першої інстанції належним чином не перевірив скарги обвинувачених на застосування до них під час досудового розслідування недозволених методів слідства та провокативний характер дій працівників міліції під час проведення оперативних закупівель. Останню обставину вони зокрема обґрунтовували тим, що слідча ОСОБА_11, яка розслідувала дане кримінальне провадження, перебуває в родинних стосунках із оперуповноваженим ОСОБА_12, який контролював проведення оперативні закупівлі, що могло вплинути на упередженість проведення досудового розслідування…»

В результате грамотной расстановки правовых акцентов и применения тактики «реформы в действии», адвокату Олегу Несинову удалось добиться более мягкой меры пресечения для своего подзащитного в Апелляционном суде Днепропетровской области. 22 октября 2015 года Ивана *** выпустили из-под стражи в зале суда, сменив содержание под стражей на круглосуточный домашний арест, а дело направили на повторное рассмотрение в суд первой инстанции.

Остается надеяться, что размытые очертания трансформаций судебной системы приобретут вполне осязаемые контуры, а выполнения плана реформ ощутят на себе все граждане Украины в ближайшем будущем.

 Поділитися