MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Подібні статті

За ґрати за вподобайку: окрема думка судді Аркадія Бущенка Слідчі встановили особи ймовірних убивць Володимира ВакуленкаЗ такою навалою злочинів не впоралася б жодна правоохоронна система світу, — Євген ЗахаровВідновлення ідентифікації ВПО в Ощадбанку і доплати пенсіонерам від ООНСлідство встановило особи трьох російських командирів, причетних до ракетного удару по Кременчуку Україна спростила реєстрацію місцепроживання дітей ВПОВстановлено особи шістьох генералів РФ, які віддавали накази щодо захоплення Харківщини, — СБУ ‘Війна на чотирьох лапах’ — особиста війна Сергія НебогиНові обмеження права на свободу та особисту недоторканністьОтримати статус ВПО тепер можна в Дії Старий-новий статус ВПО: які права він надає українцям?ООН: внаслідок дій окупантів в Україні загинули щонайменше 902 цивільні особиДержава допомогла отримати житло лише одному відсотку з полутора мільйонів ВПО – ОмбудсманТретині ВПО немає чим сплачувати оренду – дослідження Міжнародної організації з міграціїРада проголосувала за безкоштовне харчування для дітей переселенцівДо уваги ВПО! Прийнято Закон спрямований на врегулювання питань оформлення документів, що посвідчують особу та підтверджують громадянство України, громадянам, які проживають у зоні проведення антитерористичної операції або переселилися з неї під час її проведенняОсоби без права на громадянство – черговий сезон серіалуВступ до ВНЗ для ВПО: які особливості?Абітурієнтам- ВПО: про вступну кампанію та пільги для студентівЛьвівський суд зобов’язав Росію виплатити понад 4.7 млн ₴ переселенцям зі Станиці Луганської

Представник ХПГ взяв участь у Моніторинговому візиті "Вивчення стану дотримання прав ВПО органами влади у Харківській області"

19.11.2015   
Наталія Охотнікова
16 – 18 листопада 2015 року юрист Харківської правозахисної групи Наталія Охотнікова взяла участь у проведенні моніторингового візиту до Харківської області “Вивчення стану дотримання прав ВПО органами влади у Харківській областіˮ. У склад моніторингової групи увійшли представники Відділу з питань дотримання прав ВПО Секретаріату Уповноваженого з прав людини, Харківської правозахисної групи та Громадської організації «Право на захист».

16 – 18 листопада 2015 року юрист Харківської правозахисної групи Наталія Охотнікова взяла участь у проведенні моніторингового візиту до Харківської області “Вивчення стану дотримання прав ВПО органами влади у Харківській областіˮ. У склад моніторингової групи увійшли представники Відділу з питань дотримання прав ВПО Секретаріату Уповноваженого з прав людини, Харківської правозахисної групи та Громадської організації «Право на захист».

Протягом трьох днів моніторингова група здійснила візити до Харківської обласної державної адміністрації, органів Соціального захисту населення та Пенсійного фонду України, зокрема Київського та Московського районів м. Харкова, Чугуївського, Ізюмського та Лозівського районів Харківської області для ознайомлення з роботою місцевих органів у сфері забезпечення прав ВПО.

Найбільш цікавими виявилися моніторингові візити до місць компактного поселення ВПО на території Харківської області, зокрема, у Територіальному соціальному центрі обслуговування Московського району м. Харкова, Комунальному Закладі Охорони здоров’я “Обласний спеціалізований будинок дитини “Зелений Гай” у селищі Високий Харківського району, Чугуївського районного центру туризму, краєзнавства та екскурсій учнівської молоді Чугуївської районної ради, Червонооскільського психоневрологічного інтернату Ізюмського району, приміщень військової частини у м. Лозова. Представники моніторингової групи провели опитування як працівників служб та установ, що опікуються внутрішньо переміщеними особами, так і інтерв’ю самих ВПО, виявили основні проблемні моменти реалізації прав ВПО у Харківській області, зробили певні узагальнення та сформулювали пропозиції.

Сподіваємось, така співпраця з Секретаріатом Уповноваженого з прав людини та нашими колегами з ГО «Право на захист» буде продовжена і у подальшому.

 Поділитися