MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Переселенець обізнаний – до діалогу з владою підготовлений

22.12.2015   
Іван Мудраченко
Чугуївська правозахисна група організувала та провела на Харківщині низку навчальних заходів за участі вимушених переселенців і волонтерів, місцевих громадських активістів.

Щоб допомогти внутрішньо переміщеним особам інтегруватися в суспільство, потрібно налагодити порозуміння і партнерство між ними і владою та громадою.

А для цього необхідно «озброїти» вимушених переселенців базовими правовим знаннями. Тому громадська організація «Чугуївська правозахисна група» організувала та провела на Харківщині низку навчальних заходів за участі вимушених переселенців і волонтерів, місцевих громадських активістів.

Так, 4 грудня 2015 року було проведено тренінг для внутрішньо переміщених осіб та місцевої волонтерської групи в смт. Печеніги. Під час навчального заходу було розглянуто наступні теми, що особливо турбують ВПО:

- Як правильно шукати роботу. Подолання дискримінації ВПО на новому робочому місці.

- Візит до управлінь/відділів соціального захисту, ДМС, правоохоронних та інших державних органів та органів місцевого самоврядування: як правильно не допустити дискримінації та відстояти свої права».

Тренінг проходив у Печенізькому районному центру зайнятості.

8 грудня у м. Чугуєві, на базі Центру підтримки та консультацій для вимушених переселенців «Станція Чугуїв» відбувся семінар з вивчення основних вимог антидискримінаційного законодавства. Основними питаннями стали методи реалізації національного та міжнародного антидискримінаційного законодавства в захисті прав ВПО.

А 10 грудня, у Міжнародний день захисту прав людини, в офісі Чугуївської правозахисної групи в смт. Шевченкове був проведений семінар для місцевих організацій громадянського суспільства та новостворених ініціативних груп, що працюють з внутрішньо переміщеними особами, а також для волонтерів, які в сільських та віддалених місцевостях займаються питаннями інтеграції ВПО до територіальних громад.

У заході приймали участь волонтерські групи смт. Шевченкове та ВПО, які проживають в Шевченківському районі Харківської області.

Також було обговорено багато проблем, з якими стикаються вимушені переселенці. Зокрема, місцеві волонтери та самі переселенці розповіли, що в Шевченківському районі чимало покинутого та невитребуваного житла, яке місцева влада не бажає приймати на баланс. У смт. Шевченкове є й покинуте військове містечко. Отже, за умови здійснення всіх необхідних організаційних заходів з боку органів влади, проблема дефіциту житла для вимушених переселенців була б вирішена. Тому правозахисники, волонтери та переселенці вирішили спільно звертатися до відповідних органів місцевої влади з вимогою вирішити вказане питання.

Дані заходи були організовані міськрайонною громадською організацією «Чугуївська правозахисна група» в рамках проекту «Налагодження діалогу між внутрішньо переміщеними особами, роботодавцями та місцевою владою. Підвищення обізнаності вимушено переміщених осіб щодо захисту від дискримінації», який здійснюється в Харківській області за підтримки громадської ініціативи КримSOS та STABILIZATION SUPPORT SERVICES (Великобританія).

 Поділитися