MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Харківська правозахисна група: про права людини – за допомогою документально кіно

27.12.2015   
Юрій Нужний
Офіс Харківської правозахисної групи перетворився у своєрідний центр документального кіно з прав людини – у ньому проводилися покази та обговорення фільмів для працівників та волонтерів ХПГ, а також інших громадських організацій.

Харківська правозахисна група традиційно виступає одним із співорганізаторів Мандрівного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA на Харківщині.

Представником ХПГ Володимиром Каплуном в рамках цьогорічного Docudays UA було організовано низку цікавих «мандрівних» заходів. Так, фестивальне кіно завітало у Харкові до Чорнобильської історичної майстерні, кіноклубу в Літературному музеї, факультету міжнародного права Національного юридичного університету ім. Ярослава Мудрого, Єврейського культурного центру.

Офіс Харківської правозахисної групи теж перетворився у своєрідний центр документального кіно з прав людини – у ньому проводилися покази та обговорення фільмів для працівників та волонтерів ХПГ, а також інших громадських організацій, зокрема, «Фундації регіональних ініціатив» та «Спілкування без кордонів».

«Глибокі почуття», «Це моя земля», «Цап за голос», «Яма», «Вбивство шахтарів» – ці та інші шедеври світового документального кіномистецтва з репертуару Docudays UA переглянули зацікавлені глядачі у Харкові.

Також В. Каплун як головний редактор бюлетеню ХПГ «Громадянська освіта» завжди опікувався питаннями організації правоосвітньої роботи саме у загальноосвітніх закладах. І під час Мандрівного Docudays UA було проведено чимало кінопоказів у школах Харківської області.

А в м. Балаклія на базі ЗОШ №2 в ході засідання районної ради старшокласників «Нова хвиля» для лідерів 9-11 класів та координаторів з 30 шкіл району було організовано демонстрацію стрічки «Габріель повідомляє з чемпіонату світу» та дискусію щодо можливостей використання документального кіно з прав людини в якості інструменту для сучасної громадянської освіти.

Фестивальні 2 місяці на Харківщині швидко минули. Проте нові друзі, що з’явилися у Docudays UA, чекатимуть на нові зустрічі з правозахисниками і наступного року.

 Поділитися