MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

На Харківщині опитали переселенців щодо забезпечення права на медичну допомогу

12.01.2016   
Наталя Сарматицька
Фахівцями Чугуївської правозахисної групи було проведено опитування внутрішньо переміщених осіб, що зверталися за медичною допомогою у державні та комунальні заклади охорони здоров’я Харківщини.
Наприкінці 2015 року фахівцями Чугуївської правозахисної групи було проведено опитування внутрішньо переміщених осіб (методом face-to-face), що зверталися за медичною допомогою у державні та комунальні заклади охорони здоров’я Харківської області. Мета дослідження – з’ясування фактичного рівня забезпечення потреб вимушених переселенців у медичній допомозі, лікарських засобах та виробах медичного призначення, та оцінки стану безперервності та безкоштовності лікування. Всього було опитано 104 чоловіка, з них 65% (68 чол.) проживали раніше на території Донецької області, 35% – Луганської області. 42% опитаних орендують житло, 29% – проживають у родичів або друзів, 6% – у сторонніх людей, які безкоштовно надали житло, інші 23% проживають у наданому державою житлі. Серед головних проблем, які хвилюють вимушених переселенців можна відзначити, пошук житла, потреба в харчуванні, труднощі у працевлаштуванні та наданні медичної допомоги. Опитування також показало, що 68% переселенців зверталися за медичною допомогою до державних установ охорони здоров’я, 38% з них при зверненні не надавали ніяких даних щодо того, що вони є ВПО. Майже всі, хто зверталися за медичною допомогою, таку допомогу отримали (83% з них повністю безкоштовно, 17% – частково сплативши послуги). Також опитаними було зазначено, що в деяких районах Харківської області для переселенців з Донецької та Луганської областей, які є інвалідами або мають профзахворювання, було введено спрощений механізм огляду медико-соціальною експертною комісією. Проте було виявлено й ряд типових порушень, з якими стикаються переселенці з хронічними захворюваннями. Мали місце випадки відмови у наданні медичної допомоги переселенцям з ВІЧ, головною причиною відмови було те, що особи зверталися не за зареєстрованим місцем проживання. Крім того, були випадки відмови при наданні спеціалізованої медичної допомоги, причинами чого були: відсутність необхідного обладнання та/або медичних препаратів , постановки на чергу, недостатнє фінансування. Зазначимо, що дослідження проводилось Чугуївською правозахисною групою в рамках проекту «Продовження діяльності «Громадського центру з оцінки якості медичної допомоги внутрішньо переміщеним особам» за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».
 Поділитися