MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Чиновники міськради не хотіли помічати житлової проблеми незрячого ковельця

01.02.2016   
Надія Клімук
У жителя Ковеля, який має інвалідність першої групи «Б» (за зором), виникла проблема із приватизацією квартири. Чиновники міськради протидіяли пенсіонерові в цьому питанні. Щоб відстояти свої житлові права, чоловік пройшов усі суди – від першої інстанції до Вищого адмінсуду, – і переміг!

У жителя Ковеля Кирила Петровича*, який має інвалідність першої групи «Б» (за зором), виникла проблема із приватизацією квартири. Чиновники міськради протидіяли пенсіонерові в цьому питанні. Щоб відстояти свої житлові права, чоловік пройшов усі суди – від першої інстанції до Вищого адмінсуду, – і переміг!

Як повідомляє портал «Правовий простір». з 1983 року по вересень 1990 року Кирило Петрович працював у Ковельському ремонтному житлово-комунальному підприємстві (РЖКП). У 1988 році йому дозволили вселитися в однокімнатну квартиру. Потім він одружився, в його сім’ї народилося 2 дітей. І зараз родина проживає у цьому помешканні. У вересні 1990 року Кирило мусив звільнитися, бо почав стрімко втрачати зір. А за деякий час він через це захворювання отримав інвалідність І групи «Б».

На початку 2015 року Кирило Петрович вирішив приватизувати квартиру. Але оскільки квартира була службовою, то рішення про зняття цього статусу з житла повинно прийматися за клопотанням підприємства, якому воно належить, тобто Ковельського РЖКП.

Кирило Петрович звернувся до підприємства із проханням виключити зі службового фонду квартиру, щоб згодом перевести її до громадського житлового фонду м. Ковеля. Посадові особи Ковельського РЖКП не заперечували проти цього та надіслали клопотання до виконкому Ковельської міськради щодо виключення житлового приміщення зі списку службових.

Весною 2015 року відбулось засідання виконкому Ковельської міської ради. Однак Кирилові Петровичу відмовили у його проханні. Чиновники пояснювали своє рішення тим, що в чоловіка не вистачає відпрацьованого стажу в комунальному підприємстві – мовляв, потрібно 10 повних років відпрацювати у Ковельському РЖКП, а в пана Кирила малося тільки 8 років.

Кирило Петрович – людина з інвалідністю І групи «Б» за зором, потребує постійного стороннього догляду, він є членом Українського товариства сліпих. З 2015 року чоловік себе досить погано почував, ледве пересувався по вулиці. Скаржився, що його турбує серце, болять очі, хвороба майже замкнула його в чотирьох стінах. Пенсіонер дуже переживав, якщо з ним щось станеться, то його сім’я залишиться на вулиці без житла. Але найбільше Кирило Петрович переймався тим, що все життя чесно та віддано працював на користь міста, але при цьому не в змозі забезпечити житлом своїх дітей. А посадові особи Ковельського місцевого самоврядування не допомогли йому, а, навпаки, створювали бюрократичні перешкоди для отримання житла.

Оскільки іншого житла родина Кирила Петровича не має, а Конституція України гарантує право на житло, то своє рішення чиновники прийняли необґрунтовано й неправомірно, і при цьому не врахували життєву ситуацію чоловіка з інвалідністю.


Тоді Кирило Петрович вимушений був звернутися за юридичною допомогою до Ковельського Центру правової інформації та консультацій Волинської обласної громадської організації «Центр правової допомоги».

Юрисконсульт Центру вивчила всі матеріали справи та вирішила оскаржити відмову місцевої влади в судовому порядку. Вона зібрала всі необхідні документи та склала адміністративний позов про визнання дій посадових осіб виконкому Ковельської міськради неправомірними та зобов’язання їх зняти статус «службова» з квартири, в якій проживає сім’я чоловіка з інвалідністю, та перевести його квартиру до громадського житлового фонду міста.

Ковельський міськрайонний суд адмінпозов пенсіонера задовольнив повністю. Слід зауважити, що всі 4 судові засідання юристи Ковельського виконкому не відвідували, лише в письмовому вигляді заперечували проти задоволення позову пенсіонера.

Оскільки слухання відбувались влітку, в період відпусток, чиновники міськради навіть пропустили строк оскарження рішення першої інстанції. Але згодом, оговтавшись від «заслуженого відпочинку», юристи ради все ж подали апеляційну скаргу на постанову Ковельського суду.

Львівський апеляційний адміністративний суд не задовольнив скаргу Ковельської міської ради, тому посадовці використали останній шанс та подали касаційну скаргу до Вищого адмінсуду на ухвалу Львівського апеляційного адмінсуду. Але й вища судова інстанція в Києві у спорі між людиною з інвалідністю та чиновниками залишилась на боці людини.

…Нещодавно до Центру правової інформації та консультацій завітала дружина Кирила Петровича та повідомила, що їй зателефонували посадові особи із відділу приватизації та обліку житлового фонду Ковельської міської ради й запросили написати заяву на приватизацію квартири. Вже відбулося засідання виконкому, на якому позитивно вирішили питання щодо квартири пана Кирила. Отже, пенсіонер врешті-решт стане власником свого житла.

*Ім’я героя змінено з етичних міркувань

 Поділитися