MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Влада "заохочує" агресію по відношенню до ЛГБТ спільноті - Amnesty International

21.03.2016   
медіа група ХПГ
Напад невідомих на учасників Фестивалю рівності у Львові 19 березня був частково викликаний заявами міської влади. Про це в інтерв’ю заявила керівник представництва міжнародної правозахисної організації Amnesty International в Україні Тетяна Мазур.  Правозахисники вважають, що агресію проти ЛГБТ-спільноти стимулює безкарність і негативні заяви влади.

Напад невідомих на учасників Фестивалю рівності у Львові 19 березня був частково викликаний заявами міської влади. Про це в інтерв'ю заявила керівник представництва міжнародної правозахисної організації Amnesty International в Україні Тетяна Мазур.

На її думку, агресію проти ЛГБТ-спільноти стимулює безкарність і негативні публічні заяви про заходи представників сексуальних меншин з боку влади.

"З боку адміністрації міста говорили про недоцільність проведення фестивалю, були також дуже негативні коментарі від представників церкви. І як наслідок таких заяв ми побачили прояв насильства з боку певних праворадикальних груп", - зазначила 
Мазур.
 
За її словами, важливо проаналізувати заяви міської влади, які лунали перед фестивалем, і встановити, чи не заохочували вони насильство. Крім того варто перевірити ефективність дій правоохоронців, незважаючи на те, що вони надавали захист учасникам фестивалю.

Мазур зазначила, що випадки насильства на ґрунті гомофобії є типовими для України.

"Коли немає адекватного розслідування та покарання, засудження таких дій з боку представників влади, навпаки - є заяви, в яких є негатив по відношенню до ЛГБТ, вони заохочують праворадикалів діяти так, як вони діють", - заявила правозахисниця.

Нагадаємо, представники ЛГБТ-спільноти в суботу вдень зібралися в будівлі готелю Дністер, де повинні були проходити заходи в рамках Фестивалю рівності. Близько 300 молодих людей, прихильників праворадикальних організацій, заблокували учасників акції. Пізніше невідомі повідомили про замінування будівлі готелю.
 
В рамках евакуації з готелю близько 30 учасників акції посадили в автобуси і в супроводі поліції вивезли з будівлі. Присутні під будівлею готелю радикали кидали каміння і вибухові пакети слідом виїжджають автобусам з учасниками заходу.

Інформація про мінування готелю не підтвердилася.
 Поділитися