MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

В Україні слід ухвалити новий Кримінально-виконавчий кодекс - правозахисники

14.04.2016    джерело: ua.interfax.com.ua
медіа група ХПГ
В Україні слід ухвалити новий Кримінально-виконавчий кодекс та внутрішні нормативні акти Державної пенітенціарної служби України (ДПтСУ), заявив директор Харківської правозахисної групи, правозахисник Євген Захаров в ході прес-конференції 11 квітня.

В Україні слід ухвалити новий Кримінально-виконавчий кодекс та внутрішні нормативні акти Державної пенітенціарної служби України (ДПтСУ), заявив директор Харківської правозахисної групи, правозахисник Євген Захаров.

"Треба міняти все Кримінального-виконавче законодавство: потрібен новий кодекс, що буде побудований по-іншому, ніж дійсний. І, здається, з цим погодилися навіть у владних кабінетах", - сказав Євген Захаров у понеділок на прес-конференції в агентстві "Інтерфакс-Україна".

За його словами, відповідно до цього кодексу мають бути також змінені всі внутрішні нормативні акти Державної пенітенціарної служби.

Правозахисник вважає, що для реалізації цих змін буде потрібно близько 1,5 року. "Малими справами ситуацію не зміниш - система потребує кардинальних змін. Але проблема в тому, що коштів у держави немає - система фінансується лише на 40% від необхідного", - додав він.

Водночас Євген Захаров наголосив, що певна гуманізація утримання ув'язнених все ж відбулася - це стосується кількості побачень, посилок тощо. "Але всього цього мало", - додав він.

Євген Захаров розповів, що через профільний комітет із питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності Верховної Ради вже пройшли 7 законопроектів, до розробки яких були залучені правозахисники, і що перебувають на різній стадії готовності та прийняття парламентом.

Євген Захаров також розповів, що в колоніях Харківської області за 15 років встановлено режим, заснований на регулярному побитті, тортурах, знущанні та рабській праці ув'язнених.

"У результаті регулярних побиттів, тортур і залякувань ув’язненні працюють в три зміни, без вихідних і зарплати на виробництвах, зокрема і нелегальних, приносячи величезні прибутки представникам адміністрації установ і чиновникам пенітенціарної служби Харківської області", - повідомив правозахисник.

 

 Поділитися