MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Держдеп розкритикував Україну за порушення прав людини

14.04.2016   
медіа група ХПГ
Держдеп розкритикував Україну за порушення прав людини. Правозахисники побачили в країні атмосферу безкарності.

Бюро з питань демократії, прав людини і праці Держдепартаменту США оприлюднило доповідь про ситуацію з правами людини в світі в 2015 році.

У розділі, присвяченому Україні, відзначаються, по-перше, порушення сепаратистів за підтримки російських військових.

"Сепаратисти систематично займаються викраденнями, тортурами і незаконними затриманнями. Меншою мірою були також повідомлення про такі дії з боку урядових сил. Сепаратисти також використовували дітей як солдатів і обмежували гуманітарну допомогу", - сказано в доповіді.

Крім того, владі України ставиться в докір обмеження на свободу пересування. Внутрішньо переміщені особи (ВПО) стикалися з труднощами при отриманні юридичних документів, освіти, пенсії і доступу до фінансових установ і послуг охорони здоров'я, йдеться в документі.

По-друге, наголошується, що в Криму російські окупаційні власті зробили численні порушення прав людини в відношенні етнічних і релігійних громад, зокрема кримських татар, а також незалежних журналістів і всіх, хто сприймаються як противники окупаційного режиму.

"По-третє, країна страждала від корупції і недоліків у здійсненні правосуддя. Правозахисники і ООН відзначили, що розслідування порушень прав людини, що здійснюються силами безпеки, проводилися рідко. Зокрема, Служба безпеки України та Міністерства внутрішніх справ діяли безкарно. Корупція в Генеральній прокуратурі і судових органів викликає особливу стурбованість ", - сказано в доповіді.

Інші проблеми, відмічені протягом року, - зловживання проти осіб, які утримуються під вартою, зокрема побиття та катування затриманих та ув'язнених; суворі умови утримання у в'язницях і СІЗО; насильство в суспільстві по відношенню до жінок і сексуальні наруги над дітьми; соціальна дискримінація і переслідування етнічних і релігійних меншин, торгівля людьми, дискримінація та утиски щодо лесбіянок, геїв, бісексуалів, транссексуалів і інтерсексуалів (ЛГБТІ); і дискримінація осіб з ВІЛ / СНІДом. І

снували також обмеження на право робітників на страйк; примусову працю; нездатність ефективно забезпечувати дотримання законодавства про працю, промислової безпеки та санітарних нормах на робочому місці.

"Владі в цілому не вдалося вжити адекватних заходів по судовому переслідуванню або покаранню більшості посадових осіб, які вчинили зловживання, що породило атмосферу безкарності. Розслідування стрілянини в Києві під час євромайдан і заворушень в Одесі залишилися незавершеними через понад рік. Розслідування порушень прав людини, пов'язаних з російською окупацією в Криму і в Донбасі, теж не завершені ", - додали в Держдепі.

 Поділитися