MENU
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Прокурор Наталія Поклонська винесла рішення про призупинення діяльності Меджлісу кримськотатарського народу

Прокурор Криму Поклонська 13 квітня 2016 року винесла рішення про призупинення діяльності Меджлісу кримськотатарського народу на території РФ.

Копія документа вручена представникам Меджлісу кримськотатарського народу, - передає кореспондент ТАСС.

У своєму рішенні прокурор Поклонська посилається на статті 9 і 10 ФЗ «Про протидію екстремістській діяльності». Її рішення було направлено в Міністерство юстиції РФ для включення його в загальний перелік громадських і релігійних об’єднань, діяльність яких припинена на території РФ.

«Припиняються права громадського об’єднання. Їм забороняється користуватися всіма державними і муніципальними ЗМІ, вони не можуть проводити різні публічні масові заходи, використовувати банківські вклади і взагалі проводити будь-яку роботу», - заявила прокурор Криму Поклонська.

Рішення про припинення діяльності Меджлісу кримськотатарського народу буде діяти до прийняття рішення Верховного суду Криму за позовом тієї ж Поклонської. Раніше вона просила суд визнати Меджліс кримськотатарського народу «екстремістською організацією», зараз позов знаходиться в стадії розгляду.

Міністерство закордонних справ протестує проти рішення колабораційної «прокуратури Криму» призупинити діяльність Меджлісу кримськотатарського народу та виступило із заявою, оприлюдненій прес-службою МЗС.

«Міністерство закордонних справ висловлює рішучий протест у зв’язку з так званим рішенням окупаційної прокуратури на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим призупинити діяльність Меджлісу кримськотатарського народу», - йдеться в коментарі.

МЗС назвав це рішення черговим кроком у ланцюгу злочинів російської окупаційної влади проти представників кримськотатарського народу, корінного народу Криму.

Україна закликала усі демократичні країни світу вимагати від держави-окупанта невідкладно припинити масові порушення фундаментальних прав і свобод на півострові; надати доступ до тимчасово окупованої АРК міжнародним організаціям для проведення постійного моніторингу ситуації з правами людини; об’єднати зусилля з метою деокупації Криму.

 

Ольга Гончарова

 Поділитися