MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Полозов: Надії Савченко залишилося жити чотири-п’ять днів

15.04.2016   
медіа група ХПГ

Один з адвокатів незаконно засудженої в РФ української льотчиці Микола Полозов зміг потрапити до неї в СІЗО. Захисник розповів, що стан українки в даний момент критичний. До неї не пустили її сестру Віру. Про це він написав на своїй сторінці в Facebook.

"Стан здоров'я погане. Звичайно, крапельниця вплинула на результати аналізів, кров стала менш в'язкою, але це паліатив", - Полозов говорить про те, що це не надовго полегшить стан Надії. За його словами, дефіцит води в організмі Савченко на дев'ятий день сухого голодування привів до зміни внутрішніх органів підзахисної.

"Загальний стан позначається на її настрої. Емоційний фон вкрай негативний, - поділився своїми спостереженнями адвокат. - Після багатоденного тиску і вимог, співробітники ФСВП сьогодні передали консулам результати аналізів, які брали у Надії в понеділок і сьогодні. Їх передадуть лікарям в Україні для експертного висновку".

Надія Савченко відмовилася від аналізів і обстежень російських лікарів. Вона буде продовжувати сухе голодування без динамічного спостереження.

"З урахуванням стану її здоров'я, у неї є чотири, максимум п'ять днів. Надія Савченко не вірить в швидке позитивне вирішення питання її звільнення, не вірить політикам, абстрактно займаються своїми проблемами. На прощання Надія сказала: "Якщо сухе голодування ні на що не впливає, то, можливо, моя смерть буде мати значення", - додає один з захисників Савченко.

Також, Микола Полозов розмістив у себе на сторінці фото заяву сестри української льотчиці, в якому та вимагає від начальника СІЗО пояснити причини того, що її не пускають до Надії. Крім того, Віра Савченко вимагає поставити до відома про це українську сторону в письмовому вигляді.

 Поділитися