MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

У Кремлі не називають конкретних дат рішень щодо Савченко, Александрова і Єрофєєва

19.04.2016   
медіа група ХПГ
Представники Кремля не стали конкретизувати терміни вирішення питання української льотчиці Надії Савченко і спецназівців Євгена Єрофєєва і Олександра Александрова. Про це повідомив журналістам у Москві прес-секретар президента Росії Дмитро Пєсков, пише УНІАН.

Представники Кремля не стали конкретизувати терміни вирішення питання щодо української льотчиці Надії Савченко і спецназівців Євгена Єрофєєва і Олександра Александрова. Про це повідомив журналістам у Москві прес-секретар президента Росії Дмитро Пєсков.

“Мы вчера сказали: единственная формулировка, которой бы мы хотели ограничиться – это та, что обговаривалась судьба Савченко и судьба российских граждан, двоих, которые вчера были осуждены. Также, мы вчера сообщили, что к Савченко будет допущен генеральный консул Украины в Ростове-на-Дону. Пока это вся информация, которую мы готовы дать по результатам этого разговора”- повідомив Дмитро Пєсков.

У той же час, на питання про терміни схвалення рішення щодо Савченко і росіян Пєсков відповів: “Мы пока еще не даем каких-либо пояснений, в каком ключе обговаривалась судьба и российских граждан и гражданки Украины. Мы пока про это не говорим”

При цьому, сьогодні, 19 квітня, Президент України Петро Порошенко повідомив на спільній прес-конференції з прем'єр-міністром Королівства Данія Ларсом Лекке Расмуссеном в Києві: "Вчора я ініціював телефонну розмову з Путіним. На основі попередніх напрацювань, мені здається, нам вдалося узгодити певний алгоритм звільнення Надії ".

"Однак я дуже просив би всіх уникнути спекуляцій з цього приводу, з приводу термінів повернення і будь-яких подальших кроків - це питання не може бути предметом для політичних ігор", - додав Петро Порошенко.

Нагадаємо, що український суд постановив засудити Євгенія Єрофеєва та Олександра Александрова до 14 років позбавлення волі з конфіскацією майна. Термін перебування під вартою з 16 травня 2015 року по 17 квітня 2016 року зарахований в строк позбавлення волі з розрахунку один день тримання під вартою до двох днів позбавлення волі.

В той же час українська льотчиця Надія Савченко отримала дозвіл на побачення з українськими консулами. Про це на своїй сторінці в Twitter написав її адвокат Микола Полозов.


"Вийшов керівник СІЗО, запросив консулів до Надії. Я піду після них ", - написав Полозов.

Вийшов начальник СІЗО запросив консулів до Надії. Я піду після них. #FreeSavchenko

- Микола Полозов (@nikolai_polozov) April 19, 2016


Раніше повідомлялося, що Президент Парламентської асамблеї Ради Європи Педро Аграмунт закликав Росію звільнити українську льотчицю і делегата ПАРЄ Надію Савченко.

На думку українського експерта, обмін Савченко на Грушники не є рівнозначним.
 
Українська льотчиця Надія Савченко, яка незаконно засуджена в РФ до 22 років позбавлення волі, є серйозним головним болем для російського президента Володимира Путіна. Він шукає якісь виходи з ситуації, що склалася, і хотів би якомога більше виторгувати з неї.

Про це старший науковий співробітник Інституту держави і права ім. В. Корецького НАН України, адвокат Микола Сірий сказав в інтерв'ю українському виданню. 

На думку юриста, "російське керівництво мало цікавить доля російських Грушники Єрофєєва і Александрова, воно не переживає за цих персон. Якщо так складуться політичні обставини, вони можуть використовувати таку форму, як обмін, щоб зняти з себе головний біль, пов'язаний з Савченко", - каже він.

"Є ознаки того, що такий проект буде реалізований. Право дозволяє зробити обмін. Але мова не йде про обмін Надії Савченко на ГРУшників. Йдеться про політичну домовленість щодо синхронного виконання міжнародної угоди про передачу засуджених. Тобто якщо будуть досягнуті відповідні політичні домовленості, можливе здійснення синхронної передачі: Росія дає згоду на відбування покарання Надією Савченко на території України, а Україна, відповідно, погоджується на відбування покарання Єрофєєвим і Александровим на території Росії, і це відбувається синхронно. а зовні це виглядає як обмін ", - зазначив експерт.

На думку експерта, цей обмін не є рівнозначним.

"Безумовно, немає. На це вже звертали увагу на міжнародному рівні. Якщо такий обмін відбудеться, то він буде свідчити про добру волю з боку України, тому що більш ніж очевидно, і на це вказують абсолютно очевидні фактичні обставини, що російські ГРУшники Єрофєєв і Александров прибували на територію України зі зброєю, щоб здійснити незаконні дії - забезпечити здійснення військової агресії на території України. Адже вони були учасниками бойового зіткнення, і під час цього зіткнення загинули українські військові. Тобто очевидно, що це - злочин, скоєний на території України .

Що стосується Надії Савченко, то всьому світу видно, що вона не скоювала злочинів, а як громадянка України і офіцер захищала українську незалежність і була викрадена з території України і звинувачена в діях, яких вона не здійснювала. Відповідно, ні за яких обставин не можна говорити про правомірність або правильності такого обміну, або що такий обмін є тотожним", - говорить експерт.

Сірий також підкреслив, що на прикладі цієї ситуації ми в черговий раз можемо переконатися в тому, що життя людини для російської держави, російської державності і російської ідеології абсолютно нічого не варто.

На думку юриста, з самого початку викрадення Надії Савченко і фальсифікації справи це все було, на моє переконання, зрежисоване дійство, спрямоване на те, щоб в особі Савченко покарати Україну.

"Російське керівництво планувало це зробити в масштабах новоствореної "Новоросії", але це у них не вийшло. У результаті сьогодні Надія Савченко - це серйозний головний біль Путіна, тому що він фактично програє. Він нічого не довів, а, навпаки, переконав весь світ в тому, що Путін і його виконавці (в Слідчому комітеті, судовому корпусі і інші) - це загальна зграя злочинців. Тому якось виходити з цієї ситуації йому потрібно. Путін шукає якісь виходи і хотів би якомога більше виторгувати з неї", - говорить адвокат.
Сірий також зазначив, що найбільше Путін хоче зняття санкцій.

"Приблизно в червні на рівні Європейського союзу буде розглядатися питання про продовження або непродовженого санкцій проти Росії, чи видозміни формату цих санкцій, і, я думаю, що навколо цієї події Путін веде переговори щодо долі Надії Савченко, щоб максимально вигідно для себе розв'язати ситуацію . Думаю, Путін зрозумів, що йому не потрібно далі грати в цю гру, оскільки Надія Савченко - це боєць такого рівня, на який він не розраховував ", - підкреслив Сірий.

 Поділитися