MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

З липня 2015 року Україні передали 87 ув’язнених з окупованих територій

21.04.2016   
Яна Смелянська
З липня 2015 року Україні передали 87 ув’язнених з окупованих територій. У липні 2015 року відбулася передача перших дев’яти українських засуджених. Під час другої передачі українська сторона забрала 20 ув’язнених з Донецького слідчого ізолятора. У грудні 2015 року самопроголошена ДНР передала Україні ще 20 ув’язнених. 20 квітня 2016 року відбулася передача Україні ще 20 засуджених, які відбували покарання у виправних установах на підконтрольній ДНР території.

У Докучаєвську Донецької області 20 квітня 2016 року відбулася передача Україні 20 засуджених, які відбували покарання у виправних установах на підконтрольній ДНР території. Про це повідомили в прес-службі уповноваженого Верховної Ради з прав людини Валерії Лутковської. Серед переданих засуджених - дві жінки і один ув’язнений з інвалідністю. Це вже п’ята передача ув’язнених, організована Лутковської.

З липня 2015 року Україні передали 87 ув’язнених.

У липні 2015 року відбулася передача перших дев’яти українських засуджених. Під час другої передачі, яка відбулася 5 серпня 2015 року, українська сторона забрала 20 ув’язнених з Донецького слідчого ізолятора. У грудні 2015 року самопроголошена ДНР передала Україні ще 20 ув’язнених з Єнакіївської виправної колонії в Донецькій області.

У серпні 2015 року уповноважений президента України з мирного врегулювання ситуації в Донецькій і Луганській областях Ірина Геращенко говорила про те, що близько тисячі ув’язнених з окупованих територій хотіли б відбувати покарання саме в українських в’язницях і колоніях.

"Маємо близько 1000 засуджених, які перебувають у в’язницях на окупованих територіях і хотіли б відбувати покарання в українських в’язницях. Сподіваюся, ця робота по їх переміщенню також буде активізована і ми готові в рамках Мінської гуманітарної групи всіляко цьому сприяти", - написала вона.

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Валерія Лутковська перед передачею укладених на українську сторону в цей раз заявила про готовність "ДНР" продовжити передачу ув’язнених на підконтрольну Україні територію.

"Є домовленість про те, що ми продовжимо ці процеси. Зараз я очікую список тих людей, яких готова передати "ДНР". Ми не проводимо тут ніякої оцінки, ми не проводимо аналіз цих списків. Для нас список - це просто кількість машин, які необхідно підігнати на місце проведення передачі для того, щоб забрати людей", - зазначила омбудсмен.

За її словами, проблема полягає в тому, що Державна пенітенціарна служба не вела реєстр укладених, і зараз неможливо встановити, скільки саме арештантів знаходяться на окупованих територіях. Валерія Лутковська зазначила, що особисто проводить переговори з цього питання з "міністром юстиції"  "ДНР ".

До речі, раніше озвучувалися дані про те, що на території "ДНР" в виправних колоніях залишилося близько 10 тисяч ув’язнених.

При цьому будь-яких контактів з представниками "ЛНР" про передачу ув’язнених у неї немає.

Раніше військовий журналіст Андрій Цаплієнко повідомляв, що ув’язнених, які на даний момент знаходяться на непідконтрольній Україні території часто вербують бойовики. Про це за словами Цаплієнка, повідомляють самі в’язні.

За словами засуджених, які, будучи у складі незаконного озбройного формування ДНР, потрапили у полон українських військових, той, хто відправляв їх на українську сторону наказав їм оглядатися, обживатися і запам’ятовувати, а коли вони будуть потрібні, "їх знайдуть". Також вони визнали, що адміністрація в’язниці пропонувала людям в обмін на дострокове звільнення йти воювати за "ДНР".

"Можеш звільнитися, якщо підеш воювати. Ти готовий підписати все, що завгодно, щоб отримати свободу будь-якими шляхами. Думаєш, потім по ходу розберешся, як звідти можна злиняти. Але тих, хто підписав такі папери, адміністрація попередила, щоб і не думали втекти. Розворот назад - це розстріл на місці. Кажуть, якщо побіжиш, це квиток в один кінець", - заявив один з ув’язнених, якого затримали українські військові під час бойових дій як бойовика ДНР.

 Поділитися