MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Кошти бюджетів окупованих міст направили до Донецького і Луганського обласного бюджету

02.06.2016   
медіа група ХПГ
На рахунку окупованих міст в Казначействі України продовжують надходити гроші. Верховна Рада внесла зміни до Бюджетного кодексу України, перенаправивши кошти окупованих територій Луганської та Донецької областей до обласних бюджетів.


На рахунку окупованих міст в Казначействі України продовжують надходити гроші.

Верховна Рада внесла зміни до Бюджетного кодексу України, перенаправивши кошти окупованих територій Луганської та Донецької областей до обласних бюджетів.

Законопроект №4623 схвалили 256 народних депутатів при необхідному мінімумі в 226 голосів. "Тимчасово, до повернення населених пунктів під контроль державної влади, зарахувати залишки коштів місцевих бюджетів таких населених пунктів, які обліковуються станом на 1 січня 2016 на рахунках в органах Казначейства України, до загального фонду обласних бюджетів Донецької і Луганської областей", - йдеться в прийнятому законі. 

Член Комітету ВР з питань бюджету Іван Куліченко, доповідаючи щодо законопроекту №4623, повідомив, що це вже третя спроба парламентарів направити до бюджетів східних областей кошти, накопичені на рахунках населених пунктів на непідконтрольній території станом на 1 січня 2016 року. Він зазначив, що до другого читання було враховано декілька поправок. Зокрема, передбачено, що відповідні бюджети, чиї кошти будуть перенаправлені до обласного бюджету, отримають компенсацію з держбюджету після повернення під контроль України. «У той же час, не враховано поправки про розширення цільового призначення коштів, оскільки вони не відповідають меті законопроекту. Тобто погашення заборгованості підприємств з окупованих територій за електроенергію», - сказав Куліченко.

Народний депутат Юрій Левченко під час обговорення зазначив, що законопроект передбачає використовувати частину даних коштів для погашення кредиту Донецької міської ради, який був узятий в 2010 році в державному «Укрексімбанку». «У мене є логічне запитання, чому погашається лише кредит в «Укрексімбанку», що це за вибірковість?» - сказав Левченко. Депутат запропонував виключити цю норму із законопроекту, але його поправку не було підтримано залом.

Як наголошується в пояснювальній записці, станом на 1 вересня 2015 року кошти місцевих бюджетів населених пунктів, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, на рахунках в Державному казначействі становили по Донецькій області 2,4 міліарда гривень, по Луганській області - 886 міліонів гривень. Ці кошти не можуть бути використані в тих населених пунктах, які тимчасово не підконтрольні української влади. При цьому кошти на рахунки продовжують надходити. Так, за станом на 1 січня 2016 року по Донецькій області їх сума склала 2,8 міліарда гривень, а в даний час досягла 3,2 міліарда гривень.

У зв’язку з цим даний законопроект передбачає перенаправлення всіх коштів з бюджетів непідконтрольних населених пунктів, які акумульовані на рахунках у Держказначействі за станом на 1 січня 2016 року, до загального фонду обласних бюджетів Донецької і Луганської областей. Використовувати ці кошти пропонується для відновлення інфраструктури та ліквідації інших наслідків проведення антитерористичної операції на підконтрольній Україні території Донбасу.

Верховна Рада 12 квітня прийняв в першому читанні законопроект, який уможливлює перенаправлення до спеціального фонду державного бюджету коштів, що залишилися на рахунках місцевих бюджетів населених пунктів на непідконтрольною Україні території частини Донецької і Луганської областей. Кошти з даного спецфонду, як вказується в пояснювальній записці, будуть направлятися урядом у вигляді субвенції відповідним обласним бюджетам Донецької і Луганської областей на відновлення об’єктів соціальної та транспортної інфраструктури, житлового фонду та систем забезпечення життєдіяльності.

Згідно з прикінцевими положеннями, Кабінету міністрів України в шестимісячний строк з дня набрання чинності указу президента про завершення проведення АТО на території України внести пропозиції щодо врегулювання питання компенсації відповідним місцевим бюджетам Донецької і Луганської областей коштів, зарахованих відповідно до абзацу першого підпункту 4 пункту 24 розділу VI "Прикінцеві та перехідні положення" Бюджетного кодексу в спецфонд відповідних обласних бюджетів Донецької і Луганської областей.


 
 Поділитися