MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Судилася з владниками – «втратила довіру»

06.06.2016   
Юрій Чумак
Напередодні Дня журналіста правозахисники здобули перемогу в апеляційному суді у боротьбі з місцевими владниками, які вже двічі незаконно намагалися звільнити з посади редактора газети «Печенізький край» Тетяну Сиром’ятнікову.

Напередодні Дня журналіста правозахисники здобули перемогу в апеляційному суді у боротьбі з місцевими владниками, які вже двічі незаконно намагалися звільнити з посади редактора газети «Печенізький край» Тетяну Сиром’ятнікову.

Нагадаємо, рішенням Печенізького районного суду Харківської області від 9 червня 2015 року, визнано незаконним та скасовано розпорядження першого заступника голови Печенізької районної держадміністрації від 16.03.2015 р. про звільнення Т. Сиром’ятнікової з посади головного редактора КП «Редакція газети «Печенізький край». На її користь стягнуто середній заробіток за час вимушеного прогулу в розмірі 12 748 грн. 96 коп. та 2 500 грн. моральної шкоди з Печенізької РДА.

Втім, попрацювати Тетяні довго не дали: надіслали купу перевірок, яким, вочевидь, поставили за мету обов’язково «накопати» якісь недоліки чи порушення і, за результатами «копання», рішенням Печенізької районної ради від 28 липня 2015 року її було звільнено з роботи за пунктом 2 статті 41 КЗпП України «у зв’язку з втратою довір’я».

І знов Т. Сиром’ятнікова була змушена звертатися по допомогу до Чугуївської правозахисної групи, голова якої – адвокат Роман Лихачов – представляв її інтереси після першого звільнення. Як результат: рішенням Печенізького районного суду Харківської області від 12 січня 2016 року позов журналістки задоволено, вона знову поновлена на посаді редактора газети «Печенізький край». Також присуджено сатисфакцію у вигляді середнього заробітку за час вимушеного прогулу за період з 29 липня 2015 року по 12 січня 2016 року.

Тоді Печенізька районна рада подала апеляційну скаргу.

І правозахисники знов доказали правоту Тетяни Сиром’ятнікової! Вони довели, що дріб’язкові «порушення», що ставилися в вину головному редактору, до речі, нерідко «знайдені» тоді, коли Тетяна вже була звільненою, не можуть бути прийняті до уваги.

Тому Апеляційний суд Харківської області днями дійшов висновку, що це «не є підставою для звільнення Т. Сиром’ятнікової з посади редактора КП «Редакція газети «Печенізький край» за пунктом 2 статті 41 КЗпП України з урахуванням правових позицій Верховного Суду України».

«Чугуївська правозахисна група двічі відновила головного редактора газети «Печенізький край» на роботі, і навчила печенізьких владників поважати Закон. Після першого рішення суду правдолюбці Тетяні Сиром’ятніковій не дали працювати, і знову її безпричинно звільнили. Довелося допомагати відновлювати на посаді Тетяну ще раз. Разом ми змогли перемогти. Спасибі журналістам, які висвітлювали цей процес, Харківській правозахисній групі та всім тим, хто допомагав нам боротися, – написав на своїй Facebook-сторінці Роман Лихачов.

І додав: «Нехай це стане невеличким подарунком до Дня журналіста Тетяні Сиром’ятніковій та всім працівникам ЗМІ, що чесно виконують свою роботу та забезпечуюсь населення правдивою інформацією!»

 Поділитися