MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Харківський обласний військкомат перетворив призов на викрадення та незаконне позбавлення волі молодих людей

05.07.2016   
Георгій Кобзар
Заява ВМГО «ФРІ» з приводу правопорушень під час призову на військову службу.

Заява ВМГО «ФРІ» з приводу правопорушень під час призову на військову службу:

Всеукраїнська молодіжна громадська організація «Фундація регіональних ініціатив» висловлює глибоке занепокоєння через ситуацію, яка склалася на Харківському обласному збірному пункті (м. Харків, вул. Котлова, 205) та про яку повідомляють місцеві ЗМІ.

За повідомленнями ЗМІ, працівники Харківського обласного військового комісаріату незаконно обмежували волю та свободу пересування мешканців Харкова, шляхом зупинки на вулицях міста молодих людей призовного віку та примусового відвезення їх до обласного військового призовного пункту. Дані дії можуть бути кваліфіковані як кримінальний злочин, передбачений ст. 146 Кримінального кодексу України «Незаконне позбавлення волі або викрадення людини».

Але на цьому працівники Харківського обласного військового комісаріату не зупинились та вчиняли кримінальне правопорушення, передбачене ст. 357 КК України «Викрадення, привласнення, вимагання документів, штампів, печаток, заволодіння ними шляхом шахрайства чи зловживання службовим становищем або їх пошкодження» шляхом незаконного привласнення паспортів захоплених молодих людей. Звертаємо увагу на те, що визначена законодавством процедура військового призову свавільно порушувалась.

Закликаємо високопосадовців, ЗМІ та громадськості дати належну оцінку незаконним діям працівників Харківського обласного військового комісаріату, які, користуючись безкарністю, порушили ст. 33 Конституції України «Право на свободу пересування», вчинили злочини, передбачені Кримінальним кодексом України та порушили Закон України «Про військовий обов’язок і військову службу».

Враховуючи все вищевикладене, вимагаємо справедливого розслідування інцидентів та притягнення винних у вчиненні правопорушення до відповідальності. З метою попередження подібних випадків закликаємо можновладців зробити все можливе задля дотримання працівниками військових комісаріатів процедури призову.

З відповідними зверненнями ФРІ звернулась до Президента України, прем’єр-міністра України, міністра оборони України та Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.

04. 07.2016.

Олександра Білязе, голова ВМГО «ФРІ»


PS: Про неправомірність дій співробітників військових комісаріатів, які на вулицях Харкова, на станціях метрополітену, у громадському транспорті ловили людей і без згоди вивозили їх до військкоматів, де примушували проходити медкомісію, протягом двох останніх тижнів регулярно розповідали всі харківські ЗМІ. Відзначено випадки, коли людей хапали не тільки на вулицях, але й вивозили автобусами із студентських гуртожитків, аудиторій технікумів і вузів.

Дії співробітників військкоматів викликали масовий протест харків’ян і пікетування обласного військкомату.

На ситуацію була змушена відреагувати Харківська правозахисна група, представники якої зазначили, що такі дії можна кваліфікувати як викрадення людини, яке скоєно представниками Міністерства оборони.

 Поділитися