MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

На Київщині засудженого достроково звільнили через стан здоров’я

05.08.2016   
Соня Сергіїва
Апеляційний суд Київської області достроково звільнив громадянина К*. Чоловік був засуджений за розбій, але за ґратами у нього різко погіршилося здоров’я. Його повністю паралізувало і стан здоров’я з кожним днем лише погіршувався. Суддя взяла до уваги стан здоров’я засудженого і винесла новий вирок - звільнила чоловіка допоки той не одужає. 

10 лютого минулого року Ірпінський міський суд Київської області визнав винним громадянина  К* у вчиненні низки кримінальних злочинів і засудив до дев’яти років позбавлення волі. Відбував покарання К* в Житомирській ВК № 70.

Перебуваючи під вартою, він скаржився на значне погіршення стану здоров’я. У 2015 році його перевезли до Бучанської ВК № 85, де йому був поставлений діагноз: «остеохондроз грудного та поперекового відділів хребта. Хронічний уретропростатит в стадії латентного загострення».

У січні 2016 року в нього пішло посилення болю в області хребта, після чого К* був переведений до медичної частини Житомирської ІК, де у нього різко погіршився стан здоров’я через порушення функціонування органів таза з одночасним виникненням парапареза нижніх кінцівок.

В кінці січня 2016 року він був знову госпіталізований до Бучанської ІК зі скаргами на виражену слабкість, болі в грудному та поперековому відділі хребта, відсутність активності в нижніх кінцівках. Через загострення стану він різко втратив здатність до самостійного пересування та обслуговування, а також втратив контроль над деякими функціями життєдіяльності свого організму.

У зв’язку з різким погіршенням стану здоров’я адвокат громадянина К* звертаючись в Ірпінський міський суд Київської області з клопотанням про звільнення його від покарання у зв’язку з важким захворюванням. Спеціальна лікарська комісія провела медичний огляд засудженого, за результатами якого було підготовлено висновок.

12 березня Ірпінський суд відмовив йому в задоволенні клопотання, а 24 травня Апеляційний суд Київської області, розглянувши подану заявником апеляційну скаргу, залишив рішення Ірпінського суду без зміни.

Після чого був повторно проведено медичний огляд засудженого і підготовлено новий висновок, в якому містився висновок про несприятливий прогноз розвитку захворювання  К*, який повинен привести до летального результату.

8 червня Ірпінський суд знову відмовив у звільненні К*, незважаючи на те, що допитаний в суді лікар колонії пояснив, що стан хворого важкий і поліпшень не передбачається, а також, що його стан перешкоджає подальшому відбуванню засудженим покарання.
К* подав апеляцію на рішення Ірпінського суду від 8 червня 2016 року. Однак, підстав сподіватися, що апеляційний суд змінив би рішення Ірпінського суду, у нього вже не залишалося.

23 липня моніторингова група ХПГ відвідала виправну колонію №85, в якій К* видбуває покарання. Монітори поспілкувалися із засудженим.   Стало зрозуміло, що стан здоров’я чоловіка дійсно вимагає негайної уваги і необхідно використовувати максимум ресурсу, щоб К * був звільнений і мав можливість отримати повноцінне медичне обслуговування на свободі.

15 липня 2016 року в справу вступила адвокат Харківської правозахисної групи Ганна Литвин. Вона підготувала звернення до Європейського суду з прав людини. Буквально через кілька днів після відправлення документів, ЄСПЛ звернувся до медичної частини пенітенціарної служби з витребуванням медичної документації. І, швидше за все, це і вирішило долю засудженого К* ...

Судді Апеляційного суду Київської області 3 серпня скасували рішення Ірпінського суду від 8 червня 2016 року про відмову в задоволенні клопотання про звільнення від покарання у зв’язку з важким захворюванням К*. Після оголошення рішення Апеляційного суду засудженого К* звільнили з ВК № 85.

Завдяки наполегливій та наполегливій позиції адвоката Анни Литвин вдалося домогтися від національної судової системи прояву ознак гуманізму.

 Відео "Магнолія-ТВ"

 

 Поділитися