MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Чугуївські правозахисники припинили правовий «футбол» від апеляційного суду

20.08.2016   
Наталя Сарматицька
Колегія суддів Вищого спеціалізованого суду України дійшла до висновку, що суддя-доповідач апеляційного суду передчасно повернув апеляційну скаргу особі, яка її подала.

До юристів Центру інтеграції первинної та вторинної безоплатної правової допомоги, що працює на базі Чугуївської правозахисної групи, за допомогою звернулася особа, яка страждає від психічного розладу.

Справа в тому, що за вироком суду першої інстанції цю особу було засуджено до покарання у виді позбавлення волі на строк 4 роки. Не погоджуючись із указаним вироком місцевого суду, юристи Центру подали апеляційну скаргу в межах строку апеляційного оскарження. Проте ухвалою Апеляційного суду Харківської області, скаргу засудженого, через її нібито «невідповідність вимогам Кримінального процесуального кодексу України», було залишено без руху і встановлено строк для усунення зазначених у ній недоліків.

У межах наданого терміну засуджений повторно звернувся до суду апеляційної інстанції щодо оскарження зазначеного судового рішення в апеляційному порядку, однак апеляційний суд ухвалою повернув вказану апеляційну скаргу, оскільки особа начебто «в установлений строк не усунула недоліки апеляційної скарги, яку залишено без руху».

Тому юристами Центру було підготовлено касаційну скаргу на вказану ухвалу Апеляційного суду.

І вже колегія суддів Вищого спеціалізованого суду України, проаналізувавши текст апеляційної скарги, дійшла до висновку, що суддя-доповідач апеляційного суду передчасно повернув апеляційну скаргу особі, яка її подала, не перевіривши при цьому ретельно змісту на дотримання вимог КПК.

Колегія суддів становила, що апеляційний суд ретельно не розібрав наведених доводів і належно не перевірив апеляційну скаргу, що ставить під сумнів законність та обґрунтованість постановленої ухвали.

За таких обставин, ухвалою ВССУ ухвала Апеляційного суду Харківської області була скасована у зв’язку з істотним порушенням вимог кримінального процесуального закону під час її постановлення – з призначенням нового розгляду в суді апеляційної інстанції зі стадії прийняття апеляційної скарги.

Отже, відтепер з’явився шанс на те, що суд апеляційної інстанції, замість того, щоб займатися «футболом» апеляційної скарги засудженого, що страждає на психічний розлад, а дійсно розгляне її по суті та неупереджено.

Зазначено, що Допомога була надана рамках проекту «Центр інтеграції первинної та вторинної безоплатної правової допомоги на рівні територіальних громад Харківської області» за підтримки програмної ініціативи «Права людини та правосуддя» Міжнародного фонду «Відродження», що впроваджується Канадським бюро міжнародної освіти за підтримки Уряду Канади.

 Поділитися